

Polscy przedsiębiorcy stawiają na mobilność i responsywność
Aż 60 proc. stron internetowych polskich firm z sektora MŚP posiada wersję mobilną lub responsywną. Oznacza to, że jest ona dostępna na wielu urządzeniach: laptopach, tabletach i smartfonach. - Realizacja potrzeb „tu i teraz” pozytywnie wpływa na lepsze relacje z klientami. Strona mobilna świetnie współgra z portalami społecznościowymi – uważa Maciej Fiszer, lider zespołu UX (User Experience) w home.pl.
Dlaczego mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa inwestuje w technologię mobilną i responsywną? Bo wiedzą, że ich klienci, nieważne gdzie są, w szybszym czasie sprawdzą informacje lub dokonają zakupów online, strona załaduje się 10 razy szybciej, jednocześnie nie zużywając transferu komórkowego – wyjaśnia Maciej Fiszer, lider zespołu UX (User Experience) w home.pl. - Strony mobilne różnią się od tych tradycyjnych. Zostały z nich wyeliminowane mniej istotne wiadomości. Wielkość linków, czcionek i obrazów zbudowane są pod technologie dotykowe, a nie klikanie myszką. Strony mobilne mogą pobrać naszą lokalizację i jeśli szukamy lokalu czy sklepu, to możemy wyznaczyć do niego drogę.
Według badania przygotowanego na zlecenie home.pl przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 60 proc. stron internetowych polskich firm z sektora MŚP posiada wersję mobilną lub responsywną. Najczęściej stosują je mikroprzedsiębiorstwa (65 proc.), rzadziej średnie (60 proc.) i małe (48 proc.).
- Wynika to ze świadomości, że bycie mobilnym w dzisiejszym świecie oznacza bycie bardziej konkurencyjnym – dodaje Fiszer. - Zauważalny wzrost aktywności na mobilnych stronach zauważamy w południe. Wtedy, będąc na spotkaniach lub biznesowych lunchach, Polacy sięgają po telefony i tablety w poszukiwaniu informacji oraz dostępu do firmowej poczty i dokumentów. Realizacja potrzeb „tu i teraz” pozytywnie wpływa na lepsze relacje z klientami. Strona mobilna świetnie współgra z portalami społecznościowymi – stojąc w kolejce, klienci mogą przeglądać oferty sklepów internetowych i dzielić się informacjami za pośrednictwem np. Facebooka ze znajomymi.
W 2015 roku firma Google wprowadziła nawet nowy algorytm wyszukiwania, który dodaje firmom dodatkowe punkty za kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. Taki krok przekłada się na większą liczbę odwiedzin, a co za tym idzie, także większą liczbę klientów odwiedzających stronę internetową.
źródło: home.pl/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Dzień Kobiet w G City Targówek
2026.03.03Zaktualizowana subskrypcja LimePrime już dostępna w Polsce
2026.03.03Dzień Kobiet w paryskim stylu. „Emily w Paryżu” zawita do G City Promenada
2026.03.02Szachowe emocje w Bydgoszczy. Mistrzostwa Województwa w CH Focus już 7 marca
2026.03.02G City Europe ogłosiło doskonałe wyniki operacyjne za 2025 r. i wzmacnia ofertę handlową swoich centrów.
2026.03.02Drewniana prefabrykacja to elastyczność i efektywność
2026.02.26Cordon Electronics przedłuża najem w MLP Pruszków II
2026.02.26Amest Otwock pozywa Miasto Otwock i jego prezydenta. W grze 320 mln złotych odszkodowania
2026.02.25Grupa Opteamic uzyskuje certyfikat NEN 4400-2 i rozpoczyna działalność w Holandii
2026.02.25





