

Polskie systemy IT podbijają japoński rynek nieruchomości
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że innowacyjne systemy i rozwiązania technologiczne napływają do Polski z zagranicznych rynków. Pora na odwrócenie trendu. Tym razem to polskie rozwiązania zdobywają zagranicę, a konkretnie japońską branżę nieruchomości, która jest jedną z największych na świecie. 21 kwietnia br. firma Velis IT Systems podpisała umowę partnerską
z japońskim dostawcą usług z branży IT – firmą G.I. Tec Incorporated.
Podpisanie umowy o współpracy partnerskiej przypieczętowało kilkuletnie przygotowania do wprowadzenia polskich systemów teleinformatycznych na japoński rynek nieruchomości. Tłumaczenie oprogramowania na język japoński i dostosowanie go do tamtejszych wymagań czy też utworzenie dedykowanego do współpracy z Polską działu w G.I. Tec Incorporated, świadczą o ogromnej determinacji i zaangażowaniu obu stron do rozpoczęcia współpracy.
„Choć droga do finalizacji współpracy była długa i wymagała ogromnego nakładu pracy obu stron, to zdecydowanie było warto. Współpracę z japońskim partnerem wyróżnia ogromne zaangażowanie i dokładność w działaniach. G.I. Tec Incorporated to partner godny zaufania i odpowiedni reprezentant naszej firmy w Japonii. Cieszymy się, że nawiązaliśmy taką współpracę” – mówi Adam Penkala, Wiceprezes Zarządu Velis IT Systems.
G.I. Tec Incorporated to japoński dostawca rozwiązań IT, który jest na rynku od 10 lat.
W swoim portfolio posiada wiele innowacyjnych rozwiązań, dedykowanych wspieraniu procesów biznesowych, takich jak: Yoyaku, czyli system do zarządzania rezerwacjami czy Wheels – platforma do zarządzania magazynem opon. G.I. Tec Incorporated będzie przedstawicielem Velis IT Systems w Japonii i zajmie się wdrażaniem platformy Singu FM oraz Guest Book. Oprogramowanie przeznaczone jest do efektywnego i innowacyjnego zarządzania nieruchomościami w obszarach property oraz facility management. Usprawnia zarządzanie obiektami biurowymi, centrami handlowymi, centrami logistycznymi oraz zakładami produkcyjnymi.
„Osobiście widzę duży potencjał zaistnienia Singu FM i Guest Book w Japonii z uwagi na fakt, iż mamy tutaj do czynienia z niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak tsunami czy trzęsienia ziemi, które niszczą wiele nieruchomości. W tym aspekcie istotna jest ochrona utraty danych, dlatego zdecydowaliśmy się na korzystanie z serwerów w Polsce. Dotychczas na japońskim rynku nie mieliśmy rozwiązania, które można by porównać do tej platformy i dołożymy wszelkich starań, aby wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania odniosło sukces również na naszym rynku. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z Velis zacieśnią się relacje polsko-japońskie” – mówi Shunji Aoike, Prezes G.I. Tec Incorporated.
Przedstawiciele Velis IT Systems – Adam Penkala oraz G.I. Tec Incorporated – Shunji Aoike podpisali umowę na czas nieokreślony, podczas uroczystej ceremonii w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej, która odbyła się 21 kwietnia br. w Tokio.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





