informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Porta z tytułem Solidnego Pracodawcy 2014

Porta z tytułem Solidnego Pracodawcy 2014

Wydarzenia / 2014.08.06

Firma Porta KMI Poland otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy 2014 i tym samym znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. W ramach plebiscytu co roku nagradzane są firmy, które wyróżniają się wzorcową polityką w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim, uczciwością wobec pracowników oraz szczególną dbałością o ich interesy.

Według najnowszych badań, oprócz wysokich zarobków i zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, jednym z najważniejszych czynników motywujących pracowników są możliwości rozwoju wskazane przez 90,5% respondentów. Dlatego nieodłącznymi elementami polityki personalnej firmy Porta są szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, Program Rozwoju Osobowego oraz zarządzanie przez cele, które umożliwiają pracownikom podnoszenie kwalifikacji i pionowy awans w ramach struktury firmy - obecnie 90% kadry zarządzającej Porta stanowią osoby, które zaczęły swoja karierę w firmie na niższych stanowiskach.

„Wiemy, że nasz sukces rynkowy nie byłby możliwy bez zaangażowania pracowników, dlatego wiele uwagi poświęcamy rozwojowi naszej polityki personalnej i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu HR. Zarządzanie blisko 1,5 tysiącem pracowników zatrudnionych w sześciu zakładach na terenie całego kraju wiąże się z licznymi wyzwaniami, dlatego też włączenie naszej firmy do grona najlepszych pracodawców w Polsce ma dla nas szczególną wartość” – powiedziała Aleksandra Ługowska, Szef HR, Porta KMI Poland. „Tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kierunek w zakresie polityki personalnej”.

Jednym z kluczowych elementów zarządzania kapitałem ludzkim w firmie Porta jest także wspieranie młodych na początku ich kariery zawodowej. W ramach organizowanych przez firmę programów stażowych studenci mają zapewnione bezpłatne lokum na czas praktyk i otrzymują gwarancję, że po pozytywnym zakończeniu okresu próbnego otrzymają propozycję zatrudnienia.

W ramach programu Solidny Pracodawca Roku Porta KMI Poland została doceniona w kategorii ogólnopolskiej, w sektorze dużych firm XXL zatrudniających powyżej tysiąca pracowników, w branży produkcja i sprzedaż drzwi.

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe