informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Portfele programowe i sprzętowe NFT firmy Ledger

Portfele programowe i sprzętowe NFT firmy Ledger

Technologie / 2022.04.23

Jesteśmy przekonani o tym, że wiesz doskonale, czym jest NFT i jakie ma obecnie znaczenie. Szał na NFT rośnie z dnia na dzień, a setki milionów dolarów napływa do tej nowo odkrytej miłości do sztuki, gier i społeczności kryptograficznych. Na pewno też dobrze orientujesz się na rynku kryptowalut, zwłaszcza jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Ice Kasyno.

Niestety jednak rosnąca popularność NFT przyciąga nie tylko entuzjastów sztuki i kryptowalut, ale także złodziei i hakerów.  Niedawna próba ataku hackerskiego na rynku NFT Nifty Gateway pokazała, jak ważne jest zabezpieczenie swoich aktywów. W tym artykule wyjaśniamy Ci dokładnie, w jaki sposób możesz ukryć swoje NFT w całkowicie bezpiecznym portfelu obsługującym standard 2FA.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego powinieneś zabezpieczyć swoje NFT?

Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo kryptograficzne podczas korzystania z portfela programowego, takiego jak Metamask, prawdopodobnie natknąłeś się na rozmowę o portfelach sprzętowych (ogólnie rzecz biorąc, są to portfele do przechowywania danych na zimno lub offline).

Przenoszenie swoich NFT do portfela sprzętowego Ledger

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć przenieść swoje NFT do portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano X. Z doświadczenia wynika, że głównym powodem, dla którego ktoś chciałby przechowywać swoje tokeny NFT w portfelu sprzętowym, jest dodatkowe bezpieczeństwo. Nie oznacza to, że portfel sprzętowy jest jedyną opcją do przechowywania NFT.

Istnieje wiele sposobów przechowywania NFT. Ostatecznie jednak istnieje tylko jeden sposób działania dotyczący w pełni bezpiecznego przechowywania NFT. Damy Ci podpowiedź — odbywa się to za pośrednictwem portfela sprzętowego, takiego jak Ledger.

Przeniesienie zasobów cyfrowych do portfela sprzętowego to najprostszy sposób na upewnienie się, że Twoje NFT i kryptowaluta będą zabezpieczone przed hakerami. Chociaż wysyłanie tokenów może wydawać się zniechęcającym zadaniem, w rzeczywistości jest to bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut.

Artyści, celebryci, kolekcjonerzy dzieł sztuki, a nawet uczniowie szkół średnich… w dzisiejszych czasach wszyscy przyglądają się sztuce i przedmiotom kolekcjonerskim w postaci niewymiennych żetonów, czyli NFT. Dlaczego nie mieliby tego robić? Amerykański artysta cyfrowy Beeple właśnie sprzedał jeden ze swoich NFT za ponad 69,3 miliona dolarów, co czyni go trzecim najdroższym dziełem sztuki sprzedanym przez żyjącego artystę w historii ludzkości. Jedyne, co Beeple mógł tweetnąć w swoim podekscytowaniu, brzmiało mocno niecenzuralnie!

Portfele zimne i gorące

NFT poszerzają możliwości naszego szybko digitalizującego się świata i rosnącego zainteresowania sztuką cyfrową i przedmiotami kolekcjonerskimi. Szum jest taki, że kilkaset tysięcy dolarów zaczęło wyglądać jak drobne kwoty w świecie NFT. I nic dziwnego, że entuzjaści sztuki zwracają się w stronę NFT, tak samo robią hakerzy. Nadszedł więc czas, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć swoje transakcje NFT. W końcu, jeśli wydałeś ciężko zarobione pieniądze na NFT, nie ma mowy, abyś lekceważył bezpieczeństwo swoich tokenów. Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swoje NFT?

Na początek musisz wybrać odpowiedni portfel kryptograficzny do przechowywania swoich transakcji NFT. I są dwa ich rodzaje: portfele programowe (gorące) i sprzętowe (zimne).

Obecnie większość rynków NFT wymaga posiadania portfela programowego, który służy do natychmiastowego tworzenia konta na platformie. Te portfele są połączone z Internetem, co naraża Twoje klucze prywatne na pewien poziom ryzyka, ale pozwalają dokonywać regularnych transakcji w na rynkach NFT, co jest wygodniejsze. Ponadto nadal są znacznie bezpieczniejsze niż kupowanie NFT za pomocą kart kredytowych.

Z drugiej strony portfele sprzętowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ klucze prywatne są wtedy odłączone od Internetu. Ale to utrudnia bezpośredni zakup lub sprzedaż NFT na platformach handlowych. Zatem którą opcję wybrać? A co powiesz na połączenie obu, aby zapewnić łatwość użytkowania i najwyższe bezpieczeństwo?

Ledger Nano

Ledger Nano to gama portfeli sprzętowych, które umożliwiają łączenie się z zaufanymi gorącymi portfelami innych firm, takimi jak MetaMask. Kiedy połączysz Ledger Nano z MetaMask, prywatny klucz kontrolujący Twoje NFT nadal pozostaje w Twoim portfelu sprzętowym, schowany w fortecy swojego bezpiecznego chipa, a Twój portfel programowy może nadal odczytywać Twoje saldo i pomagać Ci nim zarządzać.

W związku z tym możesz połączyć swój portfel MetaMask z dowolnym rynkiem NFT, takim jak Open Sea i łatwo handlować aktywami z poziomu bezpieczeństwa swojego urządzenia. Za każdym razem, gdy inicjujesz akcję, portfel MetaMask wyśle żądanie do Twojego urządzenia Ledger. Transakcja nastąpi tylko wtedy, gdy fizycznie podpiszesz/zatwierdzisz żądanie za pomocą klucza prywatnego w portfelu sprzętowym.

Działa to tak samo, jak Twój bank wysyła Ci jednorazowe hasło na Twój telefon komórkowy w celu zatwierdzenia transakcji, ale tylko tym razem z niezmiennym poziomem bezpieczeństwa opartym o blockchain. I tak długo, jak masz urządzenie Ledger i chronisz swoje dane, nikt nie może ukraść Twoich NFT.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, „posiadanie” zasobu kryptograficznego naprawdę oznacza kontrolowanie klucza prywatnego, który wskazuje na ten konkretny zasób w łańcuchu bloków. W ten sposób rekord „wie” i wyświetla, które portfele posiadają dane NFT lub waluty. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego portfela, może ukraść Twoje aktywa, a transakcja jest nieodwracalna.

Aby tego uniknąć, powinieneś logować się i przeprowadzać transakcje na dowolnym rynku NFT, korzystając z konta Ledger za pośrednictwem oprogramowania pośredniczącego, takiego jak WalletConnect lub MetaMask. Jeśli masz NFT na innych kontach, pamiętaj o przeniesieniu ich na konto księgi głównej.

Ogólnie rzecz biorąc, skonfigurowanie portfela sprzętowego może wydawać się trudnym zadaniem, ale tak naprawdę jest całkiem proste. Przechowywanie NFT w portfelu sprzętowym, takim jak Ledger, jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania niezamiennych tokenów. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie zasobów cyfrowych, nie ma wymówki, dlaczego nie miałbyś zdobyć własnego portfela sprzętowego i przechowywać wszystkie swoje NFT w miejscu, w którym bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem.

Ponadto podłączenie portfela sprzętowego do portfela oprogramowania jest bezpiecznym i wygodnym sposobem zawierania transakcji w łańcuchu bloków bez obawy, że hakerzy ukradną jakiekolwiek z Twoich ciężko zarobionych aktywów.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe