informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Posnania angażuje się w Ptasi Ogród w Nowym ZOO

Posnania angażuje się w Ptasi Ogród w Nowym ZOO

CSR / 2018.04.18

Kowalik, rudzik, krogulec czy kwiczoł – to nietypowi sąsiedzi, których można spotkać w przestrzeni miasta. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Posnania zaprasza inaugurację wystawy „Ptaki Poznania” oraz na warsztaty artystyczne i edukacyjne prowadzone przez pracowników poznańskiego ZOO.

W sobotę 21 kwietnia zainaugurowana zostanie nowa wystawa plenerowa w Galerii Artystów, na Alei Komedy. Tym razem będzie można zobaczyć barwne fotografie ptaków, które na co dzień żyją w przestrzeni miasta. – Cykl zdjęć prezentuje 22 gatunki ptaków, które zasiedlają Poznań. Autor fotografii – Paweł Kowalczyk, uchwycił bohaterów wystawy w niecodziennych sytuacjach i w nietypowych dla nich miejscach: wśród miejskiego zgiełku czy na osiedlowym balkonie – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. – Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile gatunków ptaków żyje w mieście i jak łatwo możemy zorganizować dla całej rodziny mikro-wyprawę w głąb miejskiego lasu, dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy „Ptaki Poznania” – dodaje.

  • Opowieści Ptasiej Treści

W sobotnie popołudnie Posnanię opanują ptaki. W Forum odbędą się warsztaty edukacyjne, w trakcie których pracownicy Nowego ZOO w Poznaniu opowiedzą o życiu ptaków w mieście. Wszyscy uczestnicy nauczą się rozpoznawać gatunki ptaków i udzielać im pierwszej pomocy, a także poznają zasady ich dokarmiania. Jedną z atrakcji będzie ptasie radio – zajęcia rozpoznawania odgłosów ptaków występujących w najbliższym otoczeniu. – Naszą misją jest nie tylko ochrona zwierząt i opieka nad nimi, ale przede wszystkim edukacja. Zawsze staramy się, żeby nasze warsztaty nie tylko kształtowały właściwe postawy wobec zwierząt i przyrody, ale też by były doskonałą zabawą dla całych rodzin – mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka Ogrodu Zoologicznego.

Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w układaniu ptasich puzzli oraz w malowaniu drewnianych, ptasich figurek i kolorowanek, a każdy uczestnik będzie mógł stworzyć pamiątkowego pin-a. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zaprosić rodziny z dziećmi na wydarzenie, które nie tylko gwarantuje doskonałą zabawę, ale też edukuje. Widzimy jak ważną rolę w życiu mieszkańców Poznania odgrywa Nowe ZOO, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tą instytucję i stworzymy na terenie Ogrodu Zoologicznego Ptasi Ogród, z którego będą mogli korzystać wszyscy odwiedzający – mówi Agnieszka Juszkis.

  • Galeria Artystów

Galeria Artystów na Alei Komedy to całoroczna, zewnętrzna przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka – światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Kolejną ekspozycją były historyczne zdjęcia poznańskich neonów, której towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu. W ostatnich miesiącach można było w niej podziwiać najlepsze prace konkursu „Inspiruje mnie Frida”, który towarzyszył wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst”.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe