informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Posnania po raz kolejny wspiera osoby niepełnosprawne

Posnania po raz kolejny wspiera osoby niepełnosprawne

CSR / 2018.04.19

„Monomoda – żurnal internetowy” to projekt modowy budujący społeczną akceptację dla osób niepełnosprawnych i zachęcający je do aktywnego uczestnictwa w codziennym życiu. W ramach działań w Posnanii odbędą się cykliczne sesje fotograficzne, w których modelami będą osoby z różnymi typami niepełnosprawności.

Od połowy kwietnia do końca lipca Posnania stanie się planem zdjęciowym modowych sesji fotograficznych. Uczestnikami będą osoby niepełnosprawne, które w ten sposób udowodnią, że moda jest zabawą dla każdego. – Posnania jest miejscem dla wszystkich. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zaangażować się w pomoc niepełnosprawnym i zaprosić ich do zrobienia lifestylowych zdjęć – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.

Efekty prac będą publikowane w internecie i staną się inspiracją dla pasjonatów mody. – Sesje zdjęciowe mają charakter terapeutyczny i bardzo dobrze wpływają na psychikę uczestników. Dzięki tym działaniom niepełnosprawni mogą nauczyć się lepiej funkcjonować w społeczeństwie – mówi Małgorzata Załecka, autorka projektu. – Doskonalenie umiejętności odpowiedniego dopasowania ubioru do sylwetki i okazji ma istotne znaczenie by poczuć się komfortowo, zarówno pod względem fizycznym, jak i w sferze psychicznej. Osoby z niepełnosprawnościami mają inspirować i dawać przykład innym – dodaje.

  • Osoby niepełnosprawne w Posnanii

Posnania jest pierwszym centrum handlowym w regionie, które przeprowadziło szkolenia dla swoich pracowników z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych. Spółdzielnia socjalna Psarvard zrealizowała też projekt, który pozwolił wyszkolić psy do pomocy ich właścicielom i oswoił zwierzęta w przestrzeni centrum handlowego.

Posnania posiada także ofertę usług dodatkowych dla osób niepełnosprawnych, która ułatwiają robienie zakupów. Asystent osoby niepełnosprawnej pomaga w przemieszczaniu się po obiekcie, znalezieniu wskazanych rzeczy, noszeniu zakupów oraz innych czynnościach, które ułatwiają zakupy i pobyt w Posnanii. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych są również dwa wózki inwalidzkie, które można zarezerwować telefonicznie, mailowo lub w Punkcie Info i bezpłatnie wypożyczyć na czas wizyty. Wszystkie alejki zostały zaprojektowane tak, aby osoby poruszające się na wózkach mogły swobodnie przemieszczać się po Posnanii.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe