informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Power of Vision w światowych finałach Imagine Cup

Power of Vision w światowych finałach Imagine Cup

Wydarzenia / 2014.06.05

Zespół Power of Vision znalazł się w ścisłym gronie 35 drużyn, które zmierzą się w tegorocznych światowych finałach Imagine Cup 2014. Grupa rzeszowskich studentów, która stworzyła „Face Controller” – rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych – powalczy o najwyższe w historii konkursu nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów. Wielki finał Imagine Cup 2014 rozpocznie się już 29 lipca w Seattle i potrwa do 2 sierpnia.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów organizowany przez Microsoft nieprzerwanie od 2003 roku. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ok. 1,7 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Polscy reprezentanci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu. Do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich.

Podczas finałów 12. edycji uczestników będą oceniać m.in. Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, Hadi Partovi współzałożyciel Code.org oraz Erik Martin, dyrektor generalny Reddit. W światowych półfinałach przeprowadzonych online w maju tego roku drużyna Power of Vision stanęła w szranki ze studentami z 76 państw, którzy zaprezentowali 170 projektów. Podczas finałów w Seattle polska reprezentacja w kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) będzie miała do pokonania 12 drużyn, m.in. z Australii, Chin czy Stanów Zjednoczonych.

„Informacja o tym, że znaleźliśmy się w grupie 13 najlepszych na świecie drużyn w kategorii World Citizenship bardzo nas zaskoczyła. Niezwykle się cieszymy z tego wyróżnienia, ale wiemy, że konkurencja jest bardzo silna, dlatego nie zamierzamy spocząć na laurach. Najbliższe 2 miesiące poświęcimy na dopracowanie naszego projektu tak, aby jak najlepiej zaprezentować się na finałach w Seattle – podkreślił Norbert Pisz, członek zespołu Power of Vision.

Rozwiązanie Face Controller, zaproponowane przez zespół Power of Vision z Politechniki Rzeszowskiej, wykorzystuje Kinect for Windows i zostało stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych. Z pomocą aplikacji użytkownik może kontrolować system przy użyciu ruchów głowy i mimiki twarzy. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje mowę, dzięki czemu możliwe jest dyktowanie pojedynczych słów, wyrazów lub całych zdań.

„Już podczas krajowych finałów Imagine Cup drużyna Power of Vision zwróciła naszą uwagę. Face Controller zaskakuje nie tylko zastosowanymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim możliwościami, jakie otwiera przed osobami niepełnosprawnymi. Mocno trzymam kciuki za naszą reprezentację i jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach Polska stanie na podium Imagine Cup – powiedział Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii w polskim oddziale Microsoft.

źródło: microsoft/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe