

Poznajcie Mistrzów ESG w Logistyce 2023!
Po raz pierwszy Forum Kobiet w Logistyce wybrało „Mistrzów ESG w Logistyce 2023”. Celem wyróżnienia jest promowanie dobrych praktyk w obszarze ESG i działalności zgodnie ze zrównoważonym rozwojem a przede wszystkim wyróżnienie firm, które wzorcowo wdrażają strategie ESG w swoich organizacjach. Organizatorką konkursu „Mistrz ESG w Logistyce roku” jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
Od ESG nie ma ucieczki. Dyrektywa CRSD dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju obowiązuje od grudnia ub.r. Nakłada ona nowe wymogi co do obowiązków raportowania niefinansowego z działań w obszarze ESG (Environmental, Social, Corporate Governance) – na razie dotyczy to wielkich firm, ale obowiązek ten ma być rozszerzany od 2024 roku o kolejne przedsiębiorstwa, w zależności od wielkości i spełniających określone kryteria m.in. wielkości zatrudnienia i przychodów. Należą do nich także firmy z branży TSL.
Temat ESG w logistyce został wpisany na stałe w agendę Forum Kobiet w Logistyce w ubiegłym roku. A w tym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu „Mistrz ESG w Logistyce roku”. Powstał on w ramach Forum Kobiet w Logistyce z inicjatywy i potrzeby środowiska zgromadzonego wokół Forum.
Mistrzowie ESG w Logistyce 2023 wybrani!
Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy będące uczestnikami rynku logistycznego. Zgłoszenia dokonywano za pomocą ankiety, w której należało opisać swoje projekty w zakresie ESG. Oceny projektów i działalności zgłoszonych do konkursu dokonała Kapituła, powołana przez organizatorkę Forum Kobiet w Logistyce - Beatę Trochymiak, w skład której wchodzą: Aleksandra Zielińska Marketing Manager Poland & Ukraine w IVECO Poland; dr Marta Szymborska Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG / Head of Communication, PR & ESG w GS1 Polska oraz Beata Konecka, niezależna ekspertka w zakresie ESG, CSR, komunikacji i PR w logistyce.
W drodze punktacji wybrano zwycięzców. Tytuł „Mistrza ESG w Logistyce 2023” w pierwszej edycji konkursu otrzymały firmy:
Grupa Raben - „Mistrz ESG w Logistyce 2023” w kategorii: ochrona klimatu (Enviromental) kapituła konkursu szczególnie doceniła zrealizowane przez firmę projekty w zakresie dekarbonizacji i niskoemisyjności transportu drogowego
AVON Polska - „Mistrz ESG w Logistyce 2023” w kategorii: działalność społeczna (Social), kapituła doceniła misję AVON, którą jest tworzenie lepszego świata dla kobiet i dla nas wszystkich, realizację długofalowych kampanii przeciw rakowi piersi oraz kampanii przeciwdziałania przemocy
Prologis - „Mistrz ESG w Logistyce 2023” w kategorii: ład korporacyjny (Governance), kapituła doceniła firmę za politykę równouprawnienia i różnorodności, za projekty innowacyjne i rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju w obiektach budowanych przez firmę na całym świecie.
W każdej z trzech kategorii kapituła konkursu przyznała też wyróżnienia. Otrzymały je firmy:
Kuehne + Nagel za działania na rzecz ochrony klimatu
ABC Czepczyński za działalność społeczną
DB Schenker za działalność w ramach ładu korporacyjnego, równouprawnienia i różnorodności
O konkursie „Mistrz ESG w Logistyce roku”
Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie punktacji udzielonej niezależnie przez każdą z członkiń kapituły, a suma wszystkich punktów – czyli największa ich liczba, wskazała najlepszych. Udział w konkursie był otwarty i można zgłosić swoją firmę, wypełniając ankietę, w której można było opisać swoje projekty w zakresie ESG w 3 kategoriach: ochrony klimatu, działalności społecznej i ładu korporacyjnego.
11. Forum Kobiet w Logistyce odbyło się w dniach 29-30 maja w Józefowie k/Warszawy, pod hasłem „Excellence Together”. Wyróżnienia i statuetki „Mistrzowie ESG w Logistyce roku” zostały wręczone zwycięzcom w trakcie uroczystej gali wieczorem 29 maja w pierwszym dniu Forum.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Flovi otwiera drogę do elastycznych zleceń za kierownicą
2026.05.22EFL we współpracy z ING Bankiem Śląskim przeprowadził emisję obligacji o wartości 250 mln zł
2026.05.20Matexi Polska wprowadza do oferty unikalną inwestycję Apartamenty Józefińska 16
2026.05.20Biustowniczki w G City Targówek – bezpłatne badania USG piersi dla młodych warszawianek
2026.05.19EFL: mimo spadku rynku zielonych aktywów, popyt na wybrane rozwiązania energetyczne rośnie
2026.05.19Butikowe inwestycje – trend, dla tych, którzy szukają jakości i klasy
2026.05.19Najlepsze marki, projekty i ludzie na rynku nieruchomości. Konkurs WIZJERY’26 rozstrzygnięty
2026.05.18CEVA Logistics publikuje Raport CSR za 2025 rok – kluczowe osiągnięcia
2026.05.18Historyczny Night Longest Drive na pasie startowym lotniska Poznań Airport. Zwyciężył David Shinto.
2026.05.16





