informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Prof. Dariusz Dudek w akcjonariacie MedApp

Prof. Dariusz Dudek w akcjonariacie MedApp

Med-Tech / 2018.03.09

W akcjonariacie MedApp ujawnił się prof. Dariusz Dudek z ponad 7-proc. zaangażowaniem. To kolejny krok zacieśniający współpracę między notowaną na NewConnect spółką telemedyczną a uznanym kardiologiem. 

- Z dużym uznaniem dla osiągnięć prof. Dariusza Dudka przyjęliśmy wiadomość o jego wejściu do akcjonariatu MedApp. Jego autorytet i dokonania medyczne bez wątpienia pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie spółki w środowisku lekarskim i poprawią naszą pozycję negocjacyjną podczas rozmów z potencjalnymi kontrahentami, m. in. z zagranicy. Nasz sukces nie byłby możliwy bez współpracy z lekarzami specjalistami, których doświadczenie i opinie pozwalają nam konsekwentnie udoskonalać nasze rozwiązania – komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

Dodatkowo, zgodnie z umową podpisaną 28 listopada 2017 r., prof. Dariusz Dudek obejmie funkcję przewodniczącego rady naukowej skupionej wokół MedApp, w której skład wejdą wybitni eksperci z zakresu medycyny i IT.

W grudniu ubiegłego roku MedApp podpisał umowę inwestycyjną z firmą Premium Lease & Finance (PLF), reprezentowaną przez prof. Dariusza Dudka, na mocy której nabył 50 proc. udziałów w spółce Telemedica. Prowadzi ona działalność w zakresie usług telemedycznych, korzystając z pełnych możliwości systemu CarnaLife firmy MedApp. Funkcjonuje w trybie 24/7, oferując możliwość monitorowania i diagnozowania stanu zdrowia pacjentów w zakresie wielu chorób, w szczególności schorzeń kardiologicznych.

- Połączenie kompetencji IT z kardiologicznymi wyniesie MedApp na jeszcze wyższy poziom. Przygotowanie merytoryczne rodzimych lekarzy oraz zaawansowanie technologiczne systemu CarnaLife sprawiają, że przed polską służbą zdrowia otwierają się zupełnie nowe możliwości – podsumowuje Kierepka.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe