

Program recyklingu kaset z tonerem Canon ze Złotą nagrodą Green Apple
Program recyklingu kaset z tonerem Canon otrzymał Złotą nagrodę w konkursie International Green Apple Awards for Environmental Best Practice 2015. Statuetkę wręczono podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w Pałacu Westminster w Londynie.
Międzynarodowe nagrody Green Apple Environment przyznawane są co roku. Celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska na świecie. Program recyklingu kaset z tonerem Canon został wybrany spośród ponad 500 projektów i otrzymał Złotą nagrodę w kategorii Environmental Best Practice.
„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem i doceniamy ogromny wkład użytkowników naszych produktów. Za sprawą programu recyklingu kaset z tonem możemy lepiej zarządzać zasobami, zmniejszać ślad węglowy i optymalizować procesy produkcyjne” – komentuje Yuichi Kondo, Laser Consumables Product Manager, Canon Europe. „W 1990, jako pierwsza firma, wprowadzaliśmy program recyklingu kaset z tonerem na skalę globalną. Od tego czasu zebraliśmy i przetworzyliśmy ponad 344 tys. ton kaset i zmniejszyliśmy emisję CO2 o ponad 502 tyś. ton.
W tym roku Canon obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia programu recyklingu kaset z tonerem, który został stworzony z myślą o ograniczeniu zużycia zasobów. Program, który jest bezpłatny dla klientów, działa w 24 krajach , w tym w 18 na terenie Europy. Informacje o wynikach programu recyklingu Canon zostaną zamieszczone w publikacji Green Book Work of Reference 2015 wydawanej przez The Green Organisation, która prezentuje projekty znaczące z punktu widzenia ochrony środowiska.
źródło: canon/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Miejsce, gdzie rodzą się projekty – DXC Technology otwiera nowe biuro we Wrocławiu
2026.06.23Polskie firmy przepłacają miliony za puste miejsca na parkingach
2026.06.23MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego MLP Rzeszów
2026.06.23Firmy poszukają aktywów, a nie produktów finansowych
2026.06.23Piknik Foodtruckowy w G City Promenada. Tak będzie wyglądał wymarzony początek wakacji na Pradze-Południe
2026.06.22Po świadectwa i… po Victory Royale. Fortnite Week w G City Biała
2026.06.22Aleksandra Łapińska nową dyrektor Focusa w Bydgoszczy
2026.06.19Peakside rozwija City Point Targówek. Wystartowała budowa czwartej hali
2026.06.18Budowa nowej fabryki Baumit w Zimnej Wódce wchodzi w kolejny etap
2026.06.17





