informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
„Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” – mówi Wilno do Polaków w nowej kampanii z okazji 700-lecia miasta.

„Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” – mówi Wilno do Polaków w nowej kampanii z okazji 700-lecia miasta.

Wydarzenia / 2023.05.22

Wilno hucznie obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało filmik z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” i zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.

 Wilno jest w pełni świętowania swojego 700-letnego jubileuszu. Jak w przypadku wszystkich imprez, ostrzeganie ludzi o potencjalnym hałasie jest w dobrym sąsiedzkim tonie. Dlatego już 25 stycznia, w dniu oficjalnych urodzin, Wilno wywiesiło plakaty, by przeprosić za huczne obchody i zaprosić sąsiadów na ich świętowanie. Teraz prezentuje intrygujące wideo. Na nagraniu widać, jak polityk wygłasza oświadczenie dla prasy, ale całość zakłóca głośna impreza w tle. Z każdym ujęciem widzimy coraz więcej radosnego nastroju – od tańczącego asystenta i dostawy pizzy po balon zasłaniający twarz polityka. Gość specjalny tego wideo, alpaka Bruno, wymownie obrazuje szaleństwo tegorocznego jubileuszu i zachęca do odwiedzin. Jak informują autorzy kampanii, ze względu na to, że alpaki nie lubią podróżować solo, Brunowi towarzyszył jego przyjaciel Patriot. Zwierzęta przyjechały prosto z farmy do jednego z wileńskich wieżowców. Alpaki miały niepowtarzalną okazję obejrzeć panoramę Wilna 20 pięter nad ziemią. Oczywiście organizatorzy dołożyli starań, aby dwójka przyjaciół czuła się podczas kręcenia filmu jak najbardziej komfortowo.

„W tym roku Wilno świętuje i wita lato z bogatym programem wydarzeń, który zachęca wszystkich do zaplanowania wakacji właśnie w stolicy Litwy. Naszych sąsiadów zapraszamy na liczne imprezy plenerowe takie jak festiwal Młody jak Wilno czy Pink Soup Fest” – mówi Inga Romanovskienė, dyrektor Go Vilnius, oficjalnej agencji rozwoju turystyki i biznesu miasta Wilna „Przez całe lato będą odbywały się wydarzenia zarówno dla osób, które chcą poznać szaloną, imprezową stronę Wilna oraz tych, którzy chcą odkryć kulturalne, historyczne i muzyczne perełki. City-break i impreza w Wilnie mogą być właśnie tym rodzajem wakacji, którego nasi sąsiedzi potrzebują tego lata”.

Więcej informacji na temat kampanii tutaj: https://www.govilnius.lt/przepraszamy

Zaproszenie na imprezy urodzinowe

Humorystyczna kampania skupia się również na licznych imprezach z okazji 700-lecia, na które miasto zaprasza swoich sąsiadów, a które mają zrekompensować towarzyszący im „hałas”. W dniach 21-25 lipca podczas festiwalu muzycznego „Młody jak Wilno” odbędzie się wydarzenie plenerowe, które zgromadzi w parku Zakret (lit. Vingis) liczne gwiazdy muzyki oraz miłośników popu, klasyki czy elektroniki. Będzie to jeden z najważniejszych punktów letniego programu.

„Wileńskie Biennale Sztuki Performance” w dniach od 23 lipca do 6 sierpnia zamieni miasto w jedną wielką scenę. Poprzez wyjątkowe spektakle artyści z Litwy i innych krajów pokażą miasto jako środowisko skoncentrowane na człowieku, łączącym różne historie, mity, marzenia i wizje, które czynią je żywą całością. W ramach Biennale odbędzie się około 40 spektakli.

W programie 700-lecia nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników sportu. „Wilno 700 Półmaraton” 27 maja i „Rimi Vilnius Marathon” 10 września to największe imprezy biegowe w kraju, które oferują początkującym i profesjonalistom możliwość sprawdzenia swoich sił podczas zwiedzania Starego Miasta, terenów zielonych i brzegów rzeki Wilii.

Więcej wydarzeń związanych z 700-leciem można znaleźć tutaj:

https://www.700vilnius.lt/pl/program-jubileuszowy/program-na-2023-rok/

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe