

Przetasowania w Samsungu. J.K. Shin może pożegnać się ze stanowiskiem?
Jak informuje WSJ, obecny szef działu Mobile w firmie Samsung JK Shin może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Samsung zauważa, że spadły zyski i sprzedaż smartfonów, Galaxy S5 nie zmienił tego trendu, a firma traci udziały w rynku na rzecz innych marek. Zysk za Q3 w prównaniu do roku poprzedniego spadły o 60%. Dodatkowo firma sprzedała 40% mniej smartfonów Galaxy S5 niż oczekiwano. W ciągu trzech miesięcy od kwietniu sprzedano 12 milionów Galaxy S5 w porównaniu do 16 mln Samsung Galaxy S4 sprzedanych w tym samym czasie w 2013 roku.
Jeśli Shin pożegna się ze stanowiskiem szefa działu Mobile, to utraci również tytuł co-CEO. Spekuuje się, że jego miejsce ma zająć BK Yoon, odpowiadający za dział TV i aplikacje Sammy. Yoon miałby zachować w swoim włądaniu obecnie podporządkowane działy i dostałby dodatkowo jednostkę Mobile. Samsung pracuje również intensywanie nad zintegrowaniem urządzeń AGD i mobilnych, a sporo sukcesów na tym polu posiada właśnie Yoon. Jak będzie, pokażą nabliższe tygodnie.
źródło: wsj/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Elhurt Plus S.A. sprzedaje projekt magazynowy w Bochni. Nabywcą DL Invest Group
2025.12.23Konwersje nie wspierają rynku biur. Przeciwnie
2025.12.19Trina Storage prezentuje Elementa 3 - nową generację wielkoskalowych magazynów energii o podwyższonym bezpieczeństwie, elastyczności oraz wartości systemowej
2025.12.19Baumit znów pomaga w ramach Szlachetnej Paczki
2025.12.18GH Development rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Orzechowa 2 na warszawskich Włochach
2025.12.18Problemy z oprogramowaniem w polskim sektorze publicznym: co zmieniło się od czasu raportu NIK?
2025.12.18Matexi Polska nawiązuje współpracę z Moovin Interiors
2025.12.18Kogo będą zatrudniać firmy w 2026? Dyplom schodzi na drugi plan. 78% firm rekrutuje wg doświadczenia
2025.12.17G City Targówek zamienia się w filmowe Bikini Dolne
2025.12.16





