informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Przyjdź na targi i wygraj kolektor słoneczny - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Przyjdź na targi i wygraj kolektor słoneczny - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Wydarzenia / 2014.05.28

Kiedy i komu opłacają się odnawialne źródła energii, jakie są możliwości wykorzystania OZE w prowadzeniu gospodarstwa domowego i skąd pozyskać dofinansowanie na ich zakup – m.in. tego będzie można dowiedzieć się już wkrótce, podczas organizowanych w Raciborzu Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej.

W dniach 12-14 czerwca Racibórz będzie jednym z najważniejszych punktów na polskiej mapie odnawialnych źródeł energii. To śląskie miasto, wyróżniające się szeregiem ekologicznych inwestycji i rozwiązań dedykowanych mieszkańcom, będzie gospodarzem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej. Przedsięwzięcie będzie towarzyszyć VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy, podczas którego wyróżniającym się lokalnym przedsiębiorstwom wręczone zostaną nagrody „Filar Ziemi Raciborskiej”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  • Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

MTEO odbędą się na terenie Areny RAFAKO, przy ul. Łąkowej 31. Ich organizatorem jest Miasto Racibórz we współpracy z czeską Opavą. To inicjatywa adresowana przede wszystkim do inwestorów indywidualnych, którzy w jednym miejscu będą mogli uzyskać wiele przydatnych informacji, poznać zasady działania OZE, zarówno w teorii, jak i w praktyce. W targach będzie bowiem uczestniczyć ponad 50 firm i instytucji branżowych z Polski i Czech, które w swej ofercie mają produkty i usługi z zakresu m.in. techniki solarnej i fotowoltaicznej, kolektorów grzewczych, pomp ciepła, przetwórstwa biomasy, automatyki przemysłowej, budownictwa energooszczędnego i wielu innych. Organizatorzy targów zaplanowali szereg paneli tematycznych, podczas których eksperci będą starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące opłacalności stosowania „zielonej energii” oraz paneli szkoleniowych dla instalatorów i firm branżowych. Co ciekawe, wśród wszystkich osób odwiedzających raciborskie MTEO rozlosowane zostaną nagrody, m.in: kolektory słoneczne firmy ENSOL, energooszczędne okna firmy Eko-Okna oraz zestaw pompowy do kotłów c.o. Zakładu Kotlarsko-Ślusarskiego Ryszard Wojciechowski.

- Energia odnawialna to złożony temat, który można analizować na wielu płaszczyznach. Dla indywidualnych odbiorców najistotniejsze są szczegóły pozwalające im podjąć decyzję o zaangażowaniu się w proces produkcji „zielonej energii” na potrzeby gospodarstwa domowego lub firmy. W jednym miejscu dostępne będzie szerokie grono profesjonalistów, doskonale orientujących się nie tylko w aktualnym ustawodawstwie, ale przede wszystkim mających wiedzę o praktycznych zagadnieniach, tak istotnych dla osób prywatnych, które planują np. budowę lub modernizację budynków mieszkalnych – mówi Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. - Chcemy pokazać, że odnawialne źródła energii to nie tylko hasło odnoszące się do ochrony środowiska, lecz zbiór konkretnych rozwiązań, które realnie poprawiają komfort życia, a jednocześnie są opłacalne – dodaje prezydent.

  • Eko-Piknik dla dzieci

Organizatorzy targów przygotowali szereg atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Przed halą wystawienniczą, w dniach 13-14 czerwca, odbędzie się Eko-Piknik, w ramach którego (w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu) prowadzone będą warsztaty ekologiczne pod hasłem Zielone Kino, składające się z rowerów wytwarzających energię elektryczną, podłączonych do rzutnika. Atrakcją będzie też specjalny bus z 4 stanowiskami gier komputerowych o tematyce ekologicznej, pokazowym systemem fotowoltanów i wiatraków oraz gry typu eko-memory. W gronie zaproszonych gości będą m.in. Ewa Bugdoł, jedna z najlepszych na świecie triathlonistek, z którą będzie można ścigać się na rowerach wytwarzających energię oraz Cezary Orzech, znany i lubiany prezenter pogody z Polskiego Radia Katowice. W programie przewidziano także konkursy, w których nagrodami są np. wejściówki do aquaparku H2Ostróg.

Na zakończenie Targów zaplanowano występ kabaretu NOWAKI. Wstęp na targi, Eko-Piknik oraz kabaret jest bezpłatny.

  • VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy

Już 12 czerwca, a więc w dniu poprzedzającym rozpoczęcie targów, zainaugurowane zostanie VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy - największe w Polsce spotkanie sektora energetyki prosumenckiej. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Energetyki Odnawialnej we współpracy z Miastem Racibórz oraz Raciborską Izbą Gospodarczą. Jednym z tematów poruszanych przez uczestników Forum będzie Mikrogeneracja i energetyka rozproszona: kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne i kotły na biomasę. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. prof. Maciej Nowicki - promotor energetyki prosumenckiej w Polsce, Robin Welling - Prezydent ESTIF (Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Energetyki Słonecznej), Jerzy Witold Pietrewicz - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Małgorzata Skucha - Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lutz Ribbe - dyrektor niemieckiej organizacji ekologicznej Euronatur. Tradycyjnie już, prowadzącym i moderatorem Forum będzie Grzegorz Wiśniewski - prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe