informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Purmo wspiera edukację!

Purmo wspiera edukację!

CSR / 2017.05.25

Rynek pracy jest dynamiczny i otwarty dla absolwentów szkół technicznych oraz zawodowych. Jednak większe szanse na szybkie znalezienie pracy mają osoby z praktycznym doświadczeniem w dużych firmach. Dlatego marka Purmo zdecydowała się podpisać umowę z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, aby wesprzeć uczniów w procesie praktycznej edukacji.

Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga dzisiaj od osób kończących szkoły zawodowe praktycznego przygotowania oraz udokumentowanego doświadczenia. Coraz więcej placówek kształcenia zawodowego w Polsce wychodzi naprzeciw nowoczesnemu szkolnictwu i zawiera umowy z partnerami stosującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dobrym przykładem działania na rzecz rozwoju edukacji jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, w którym aktualnie rozpoczęła się rekrutacja (06.05-06.06.2017) do klas sprofilowanych m.in. w kierunku technika budownictwa oraz klas wielozawodowych.

Podpisana przez ZSBD umowa z Rettig Heating (międzynarodowym producentem grzejników, ogrzewania podłogowego i systemów rurowych), obecnym w Polsce z marką Purmo od 25 lat, jest korzystna dla obu sygnatariuszy. Umowa otwiera drogę do wzajemnego poznania poprzez praktyczne działanie tj. udział zadaniowy uczniów w projektach organizowanych przez Purmo, zapoznanie ich z innowacyjnymi systemami technologicznymi, a także nowoczesnym sposobem zarządzania firmą. Uczeń w procesie praktycznej edukacji poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami w fabryce, dokładnie zapoznaje się z wymaganiami i zakresem obowiązków, co zdecydowanie ułatwia podjęcie kluczowych decyzji po zakończeniu szkoły. Taka współpraca daje pracodawcy pewność zatrudnienia doskonale wyszkolonego pracownika, a absolwentowi  stwarza szansę szybkiego rozpoczęcia kariery zawodowej. Uczeń w procesie praktycznej edukacji poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami dokładnie zapoznaje się z zakresem przyszłych obowiązków w  miejscu pracy.

Koncern Rettig ICC produkuje rocznie ok. 7 milionów grzejników, co czyni go największym producentem systemów grzewczych na świecie.  Posiada 14 zakładów produkcyjnych w 10 krajach i eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie.  Największa fabryka Rettig ICC mieści się w Polsce w Rybniku, w której zatrudnione są 444 osoby.

źródło: purmo/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe