informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Red Dot Lighting Design 2023 dla Lena Lighting i Acustio! Innowacyjne lampy akustyczne Colline x Terrano nagrodzone w prestiżowym konkursie

Red Dot Lighting Design 2023 dla Lena Lighting i Acustio! Innowacyjne lampy akustyczne Colline x Terrano nagrodzone w prestiżowym konkursie

Nagrody / 2023.04.20

Lena Lighting i Acustio ogłaszają wspólny sukces! Stworzone w kooperacji lampy z panelami akustycznymi Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w portfolio obydwu marek, zostały docenione w jednym z najważniejszych konkursów w świecie designu. Nagroda Red Dot Design 2023 po raz kolejny trafi do polskich producentów.

Red Dot Design Award to jeden z najbardziej rozpoznawalnych konkursów designerskich. Wyróżniane są w nim produkty użytku codziennego, które zachwycają zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. W tegorocznej edycji Lena Lighting oraz Acustio świętują wspólny sukces. Marki stworzyły innowacyjne lampy akustyczne Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w ich ofercie. Łączą one w sobie elegancki, wysmakowany design, energooszczędne oświetlenie oraz najwyższej klasy komponenty dźwiękochłonne. Lampy akustyczne Colline x Terrano powstały z myślą o budowaniu miejsc sprzyjających pracy, odpoczynkowi oraz codziennym wyzwaniom dnia i nocy.

W ubiegłym roku Lena Lighting otrzymała dwie nagrody: za lampę Sizzano, która pod względem konstrukcji oraz wykonania nawiązuje do natury i za urządzenie UVC-Sterilon Flow, eliminujące z powietrza bakterie, grzyby i pleśnie. Natomiast dla marki Acustio to już trzecia nagroda w tym konkursie. W 2020 roku wyróżniono rodzinę Silentum najbardziej prestiżowym tytułem  Red Dot Best of the Best, zaś w 2022 panele ścienne Colline.

Konstrukcja lampy akustycznej Colline x Terrano oparta została na nagrodzonej międzynarodowymi wyróżnieniami kolekcji paneli akustycznych Colline (If Design Award, Long Listed Dezeen, New York Design Award w statusie GOLD), która miała swoją premierę w zeszłym roku. Dzięki spójnemu designowi panele Colline i lampy Colline x Terrano umożliwiają projektowanie harmonijnej przestrzeni o konsekwentnej linii aranżacyjnej.

Inspiracją dla designu linii Colline x Terrano stały się natura oraz sztuka współczesna. Analogia jest łatwo dostrzegalna, bowiem lampy akustyczne mogą tworzyć układ pełen fal opadających i wznoszących się raz po raz. Natomiast dobór kolorystyki pozwala na tworzenie fantazyjnych układów wizualnych. Wydobywające się z paneli światło wprowadza niepowtarzalny klimat. Będzie również sprzyjać koncentracji podczas pracy.

- Projektując Colline x Terrano, zadbaliśmy o szeroki zakres funkcjonalności, które zapewniają możliwość kreowania wyjątkowych wnętrz. Komfort idzie w parze z unikalnym designem, dzięki czemu lampy akustyczne mogą stać się centralnym punktem dekoracyjnym. Paleta barw RAL zapewnia duże możliwości w tym zakresie. – wyjaśnia Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Wyszukany styl od początku był dla nas bardzo ważny, ponieważ tworzyliśmy produkt z myślą o przestrzeniach zarówno publicznych, jak i prywatnych. A każdy z nas chętniej spędza czas w przyjemnym, pięknie oświetlonym wnętrzu. Colline x Terrano są przyjazne naturze i w pełni bezpieczne dla zdrowia.- podsumowuje Marzena Lesińska.

W Colline x Terrano zastosowano wysoce energooszczędne oświetlenie. Lampy oparte na nowoczesnych modułach LED oferowane są również ze sterowaniem DALI, pozwalającym na zdalne dostosowanie natężenia światła do panujących warunków. Dostępne wersje zsynchronizowane z systemem Clue In sprawią, że tworzenie idealnie oświetlonego wnętrza stanie się prawdziwą przyjemnością. Autorski system Lena Lighting gwarantuje możliwość ustawiania scen świetlnych, przygaszania lamp czy programowania parametrów świetlnych poszczególnych lamp z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego. Natomiast niski współczynnik UGR w granicach 12-19 zapewnia eliminację efektu olśnienia i maksymalny komfort dla wzroku.

 Szeroka gama produktów Colline x Terrano pod względem wymiarów, wzorów oraz kolorystyki zapewnia nieograniczone możliwości personalizacji. Rożnorodność lamp akustycznych pozwala nie tylko skutecznie wyciszyć wnętrze, ale też nadać mu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Dodatkowym atutem jest fakt, że lampy Colline x Terrano powielają design naszych paneli Colline, co pozwala na swobodne łączenie produktów w jednej przestrzeni i nadanie jej kompozycyjnej spójności. – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio.

Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) oraz syntetycznego, które posiadają właściwości pochłaniania dźwięków. Dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia efekt pochłanialności.

Użytkownicy mogą decydować o kolorze panelu oraz o jego kształcie, dzięki czemu mają szansę na stworzenie oryginalnej kompozycji wizualnej. Mogą również wybrać warianty wykorzystujące technologię NanoFelt Ag od Acustio, która tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.

Lena Lighting i Acustio zwieńczą swój sukces udziałem w  gali Red Dot Design Award 2023 w Essen, 19 czerwca 2023 r. To dla obu marek ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że udało im się utrzymać najwyższą jakość i design swoich produktów. Wyróżnione lampy trafią również do Red Dot Design Museum, gdzie będzie można oglądać je przez kolejny rok.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe