

Redefine Properties kupił od Panattoni dziewięć parków magazynowych za prawie 820 mln zł
Południowoafrykański fundusz inwestycyjny Redefine Properties przejmuje 95% udziałów za 185,8 mln EUR w portfelu dziewięciu działających nieruchomości logistycznych na rynku w Polsce, które są wynajmowanych m.in. przez Carrefour, Kaufland czy Eurocash. Łączna powierzchnia kupionych nieruchomości to ponad 313 tys. mkw. Umowa dotyczy: Panattoni Park Sosnowiec II, Łódź Business Centre I i II, Panattoni Park Kraków II, Panattoni Park Warsaw Airport I, Panattoni Park Poznań IV, Panattoni Park Kraków III oraz Panattoni Park Bydgoszcz II i III.
Akwizycja została wykonana wspólnie z Griffin Real Estate, która przejmie 5% udziałów w portfelu. Dodatkowo Redefine Properties uzyskało pięcioletnie wyłączne prawo pierwszeństwa do realizacji 24. nowych realizacji z Panattoni. Mówi się już o pierwszym projekcie. Centrum logistyczne o powierzchni prawie 100 tys. mkw. w Strykowie. Więcej na stronie.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Firmy mylife Diabetes Care, CamDiab i Dexcom ogłaszają integrację systemu Dexcom G7 z myLoop AID
2026.06.16Wiodący dystrybutor zwiększa najem w MLP Bucharest West
2026.06.16Program CAMILA: GMV odpowiada za system sterowania satelitami
2026.06.16Matexi Polska zaprasza na dni otwarte i piknik sąsiedzki w gotowej inwestycji XYZ Place
2026.06.16Ponad ¼ Polaków uważa, że sztuczna inteligencja zwiększy poczucie samotności u ludzi. Już co 8. szuka pocieszenia u AI
2026.06.16AGH oraz DXC Technology rozpoczynają strategiczną współpracę w obszarze AI i cyberbezpieczeństwa
2026.06.15CEVA Logistics rozwija niskoemisyjny transport drogowy w Polsce i Europie Środkowej
2026.06.15Partnerstwo zamiast transakcyjności. Branża nieruchomości o współpracy portali i pośredników
2026.06.15Przyszłość HR to ekosystem pracowniczy
2026.06.12





