

Rekord zgłoszeń na European Rover Challenge
Prawie 40 drużyn z dwunastu krajów ma szansę zmierzyć się w tym roku w drugiej edycji European Rover Challenge, międzynarodowego konkursu robotów marsjańskich, rozgrywanego w Podzamczu k. Kielc. Wśród zgłoszonych zespołów jest m.in. amerykański Uniwersytet Yale, wielokrotni zwycięzcy amerykańskiej edycji zawodów z Politechniki Białostockiej, czy też zeszłoroczni finaliści ERC z Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Kairskiego. Zawody będą oceniane przez ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej.
To zdecydowanie rekord w historii podobnych zawodów na całym świecie, gdzie już druga edycja przyciąga tak dużą liczbę zainteresowanych zespołów. Stało się więc faktem, że European Rover Challenge zostało już docenione jako prestiżowe wydarzenie, w którym trzeba wziąć udział, co dodatkowo promuje nasz kraj na mapie interesujących imprez naukowo-technologicznych - mówi Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, organizator ERC.
Zawody ERC odbędą się w dniach 5-6 września 2015 roku na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w woj. Świętokrzyskim. Zadaniem zespołów jest skonstruowanie robota, który będzie rywalizował w symulowanych zadaniach marsjańskich, czyli nawigacyjnych, geologicznych oraz terenowych. Zawodom towarzyszy Piknik Naukowo-Technologiczny, podczas którego firmy oraz instytucje prezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki.
Zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła do RCNT ponad 25 tysięcy widzów. To doskonała okazja do prezentacji także bogatej oferty edukacyjnej Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które rozpoczęło działalność właśnie podczas pierwszego ERC – mówi Marcin Perz z Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego, współorganizator wydarzenia. W tym roku przygotowaliśmy dodatkowo warsztaty dla nauczycieli, przeprowadzane we współpracy z ESERO, czyli biurem edukacyjnym Europejskiej Agencji Kosmicznej.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
67% pracowników bez wsparcia psychologicznego. W mniejszych firmach problem zdrowia psychicznego jest jeszcze większy
2026.01.08Jak będą sprzedawały się nowe mieszkania w 2026 roku
2026.01.081300 lamp Lena Lighting w zakładzie Polipak w Kijewie
2026.01.08Psychologia kolejek zrewolucjonizowała Call Center w 2025 roku niemal jak AI
2026.01.08MLP Group odpowiada na rosnący popyt budując 30 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej
2026.01.08Szymon Mińczuk nowym Chief Operating Officer w G City Europe
2026.01.08Scallier komercjalizuje nowy park handlowy w Darłowie
2026.01.07CEVA Logistics przejmie Grupę Fagioli i wzmocni pozycję na rynku logistyki projektowej
2026.01.07Mindaugas Pasilauskas nowym dyrektorem handlowym Girteki
2026.01.07





