informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Rekordowe zainteresowanie bardziej zrównoważonymi produktami IT
Sören Enholm, CEO TCO Development

Rekordowe zainteresowanie bardziej zrównoważonymi produktami IT

HR / 2022.05.25

W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu TCO Certified, generacja 9 wykazała rekordowe zainteresowanie bardziej zrównoważonymi produktami IT. Mimo że kryteria dotyczące produkcji odpowiedzialnej społecznie, cyrkularności i bezpieczniejszych substancji chemicznych są bardziej rygorystyczne, lista certyfikowanych produktów  IT spełniających wymagania jest dłuższa niż kiedykolwiek.

W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu TCO Certified generacji 9, TCO Development odnotował rekordowe zainteresowanie certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla produktów IT. Ogłoszone 1 grudnia 2021 kryteria skupiają się zarówno na środowisku, jak i społeczeństwie, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym w łańcuchach dostaw. Działania te mają na celu znalezienie nowych rozwiązań w zakresie używanych substancji chemicznych, lepsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz większą przejrzystość wszystkich procesów.

Zainteresowanie branży IT nową generacją jest ogromne. Podsumowując pierwsze trzy miesiące po wprowadzeniu na rynek, więcej produktów niż kiedykolwiek wcześniej uzyskało certyfikaty nowej generacji.

W trzy miesiące od wprowadzenia na rynek poprzedniej generacji wymogów w 2018 r., 144 produkty zostały certyfikowane zgodnie z ówczesnym zestawem kryteriów weryfikacji. Tym razem na liście znalazły się 393 certyfikowane produkty, co oznacza wzrost o ponad 170%. Liczba marek posiadających certyfikowane produkty wzrosła ponad dwukrotnie - z 6 do 14.

– Osiągnięcie prawdziwie zrównoważonych produktów IT to ciężka praca, polegająca na ciągłym doskonaleniu w zakresie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Dzięki TCO Certified generacji 9 stawiamy kolejny, ważny krok na tej drodze. Cieszę się, że coraz więcej marek chce wziąć na siebie odpowiedzialność i dołączyć do nas w tej walce. W ten sposób kupujący będą mogli łatwiej dokonywać właściwych wyborów – komentuje Sören Enholm, CEO TCO Development.

Kolejnym usprawnieniem w TCO Certified generacji 9 jest ocena modeli sprzętu we wszystkich kategoriach produktów biurowych (komputery typu all-in-one, monitory, notebooki, komputery stacjonarne, zestawy słuchawkowe i smartfony), nawet w trzy miesiące po wprowadzeniu na rynek. Największy wzrost procentowy w bezpośrednim porównaniu z tym samym okresem dla TCO Certified generacji 8 odnotowano w przypadku notebooków i komputerów stacjonarnych, a także zestawów słuchawkowych i smartfonów.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe