

RIM - słabe wyniki finansowe + rezygnacja Balsillie
Nie najlepsze wieści płyną prosto z Kanady. Research In Motion ogosiło wyniki finansowe za Q4 2012, okres który skończył się 3 marca - z dany zaprezentowanych przez spółkę wynika, że przychody w Q4 wyniosły 4.2 miliarda dolarów amerykańskich, czyli spadek o 19% w porównaniu do Q3, natomiast strata netto to 125 milionów dolarów. Firma zanotowała także spadek sprzedaży telefonów Blackberry o 21% do 11.1 mln sztuk. To nie wszystko.
Z zarządu spółki zrezygnował Jim Balsillie, który w oświadczeniu stwierdził. "Moja przygoda z RIM dobiegła końca. Jestem wdzięczny za te niezwykłe doświadczenie, a także za możliwość pracy z tak wybitnymi specjalistami, którzy sprawili, że kanadyjska firma stałą się globalnym potentatem."
Życzymy Thorstenowi Heinsowi (CEO) dużo sukcesów i powodzenia, ponieważ przed RIM zapowiadają się bardzo, a to bardzo pracowite miesiące.
...szczegółowe wyniki finansowe.
źródło: marketwire/agdrtv24.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





