

Röben wspiera Szkolny Skills Challenge
Od 12 października br. trwa IV edycja Szkolnego Skills Challenge, który ma na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej. Projekt po raz kolejny wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz – jako partner fundacji – firma Röben z konkursem towarzyszącym „Bądź aktywny!”.
Do Fundacji Marcina Gortata MG13, organizatora Szkolnego Skills Challenge, nadesłano blisko 300 zgłoszeń od szkół podstawowych z całej Polski. W tym roku akcja wystartowała 12 października i potrwa do 6 grudnia, kiedy to odbędzie się wielki finał w Łodzi.
W rozgrywkach w ramach jednej edycji może wziąć udział 50 szkół. Oznacza to, że uczestników jest nawet kilka tysięcy! Taka liczba chętnych sprawia, że rywalizacja o nagrodę główną - wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem – jest naprawdę zacięta.
Warunki nie są kluczowe
Celem akcji SSC jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego. Oba przedsięwzięcia mają na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce i uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, rozwiną się ruchowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów, i to nie tylko sportowych.
Organizatorzy projektu podkreślają zgodnie, że zdają sobie sprawę z tego, iż nie wszystkie dzieci biorące w nim udział zostaną w przyszłości profesjonalnymi sportowcami. Właśnie dlatego dzieciom wpajane są poprzez ćwiczenia cechy przydatne także w codziennym życiu, jak waleczność, ambicja czy pracowitość. Dodatkowym założeniem SSC jest również nakierowanie nauczycieli wychowania fizycznego na myślenie, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego, w którym odbywają się zajęcia WF-u w szkole, można przeprowadzić ciekawe zajęcia.
źródło: roben/ib.pl
Najnowsze aktualności
Flovi otwiera drogę do elastycznych zleceń za kierownicą
2026.05.22EFL we współpracy z ING Bankiem Śląskim przeprowadził emisję obligacji o wartości 250 mln zł
2026.05.20Matexi Polska wprowadza do oferty unikalną inwestycję Apartamenty Józefińska 16
2026.05.20Biustowniczki w G City Targówek – bezpłatne badania USG piersi dla młodych warszawianek
2026.05.19EFL: mimo spadku rynku zielonych aktywów, popyt na wybrane rozwiązania energetyczne rośnie
2026.05.19Butikowe inwestycje – trend, dla tych, którzy szukają jakości i klasy
2026.05.19Najlepsze marki, projekty i ludzie na rynku nieruchomości. Konkurs WIZJERY’26 rozstrzygnięty
2026.05.18CEVA Logistics publikuje Raport CSR za 2025 rok – kluczowe osiągnięcia
2026.05.18Historyczny Night Longest Drive na pasie startowym lotniska Poznań Airport. Zwyciężył David Shinto.
2026.05.16





