informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Roca partnerem rejsu legendarnego polskiego jachtu Copernicus

Roca partnerem rejsu legendarnego polskiego jachtu Copernicus

CSR / 2018.06.09

W tym roku Roca Polska będzie jednym z partnerów historycznego rejsu polskiego jachtu Copernicus z Goeteborga do Hagi w ramach rejsu legend Volvo Ocean Race. Jest to najstarsza łódź zgłoszona organizatorom i  jedyna polska jednostka biorąca udział w regatach.

11 czerwca Copernicus opuści Trójmiasto i popłynie do Goeteborga, gdzie ulokowana jest baza startowa do ostatniego etapu Volvo Ocean Race. Tam, 21 czerwca, trzy kwadranse przed nowymi łodziami, rozpoczną rejs starsze łodzie, które ścigały się w Whitbread Round the World oraz w Volvo Ocean Race. Regaty zakończą się 30 czerwca w Hadze. Copernicusa będzie można podziwiać także w Polsce podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Jego rejs zaplanowano na 14 lipca.

Jednym z członków załogi będzie Bronisław Tarnacki, który opłynął na Copernicusie kulę ziemską pokonując 27 000 mil morskich, a w 1973 startował na niej w regatach Whitbread Round the World. Na pokładzie Copernicusa nie zabraknie również syna pana Bronisława - Piotra Tarnackiego, który na co dzień ściga się w zespole 77 Racing.

Roca Polska zgodnie z filozofią marki także stara się rozwijać świadomość niskich zasobów wody na świecie, promuje ekologiczny styl życia oraz rozsądne użytkowanie wody. Wspierając już od lat rozwój utalentowanych żeglarzy m.in. poprzez sponsoring załogi 77 Racing pokazuje, że woda jest niezbędna do życia, rozwoju społeczeństw, ale także przynosi relaks i odpoczynek.

Rozwiązania łazienkowe opracowane przez Roca pozwalają zaoszczędzić miliony litrów wody i umożliwiają racjonalne zużycie energii. Rozwijana przez lata proekologiczna polityka firmy, niezmiennie odgrywa kluczową rolę i znaj­duje odzwierciedlenie we wszystkich produktach, które tworzone są zgodnie z zasadą zrównowa­żonego rozwoju. Nie jest to jedyny element polityki ekologicznej firmy. W 2010 roku utworzyła Fundację We Are Water, której główne cele to podnoszenie świado­mości wśród instytucji i opinii publicznej na temat konieczności powstania nowej kultury korzystania z wody oraz angażowanie się w działania, które minimalizują negatywne skutki braku odpowiednich zasobów wody na świeci.

Sponsorując załogę Copernicusa Roca wyraża podziw dla wybitnych osiągnięć sportowych Pana Bronisława Tarnackiego a także dla wszystkich członków załogi, którzy biorąc udział w tym niezwykłym rejsie przynoszą chlubę polskiemu żeglarstwu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe