informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Rusza budowa osiedla Augustowska Vita we Wrocławiu
Augustowska Vita

Rusza budowa osiedla Augustowska Vita we Wrocławiu

Nieruchomości / 2024.06.05

Na wrocławskich Maślicach ruszają prace budowlane w projekcie Augustowska Vita. Osiedle realizowane przez firmę deweloperską Develia wyróżniać się będzie dopasowaniem do potrzeb młodych rodzin oraz bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie DEMIURG.

Projekt Augustowska Vita zakłada budowę dwóch nowoczesnych budynków. Powstaną w atrakcyjnym otoczeniu niskiej, willowej zabudowy. Inwestycja dostarczy 84 mieszkania w szerokiej gamie rozkładów i metraży, od 44 do 89 metrów kwadratowych. Dodatkową przestrzeń stanowić będzie przestronny balkon lub zielony ogródek. Mieszkańcy będą korzystać z podziemnej hali garażowej z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja wyróżnia się doskonałym otoczeniem. W sąsiedztwie znajduje się m.in. Park Maślicki. To duży obszar o charakterze leśnym i przeznaczeniu rekreacyjno-wypoczynkowym. Jednocześnie blisko połowę terenu osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Rowerzyści skorzystają ze stojaków na rowery oraz stacji naprawczej.

Deweloper postanowił wykorzystać zielone otoczenie poprzez otwarcie projektu na okoliczną przyrodę. – W trosce o dobre samopoczucie mieszkańców, podczas prac projektowych położyliśmy nacisk na jak największe przeszklenia. Dodaliśmy dużo okien narożnych, które wpuszczają do wnętrza więcej światła oraz umożliwiają ustawienie donic z dużymi roślinami. Pogłębiliśmy balkony, aby łatwiej było na nich rozmieścić meble wypoczynkowe – komentuje Grzegorz Błonar z departamentu Realizacji i Przygotowania Inwestycji w Develia S.A.

Realizacja osiedla Augustowska Vita ma potrwać około 18 miesięcy – przekazania mieszkań nabywcom zaplanowane są na IV kwartał 2025 roku.

– Ogromnie cieszymy się, że jako Demiurg zrealizujemy inwestycję Augustowska Vita. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w budownictwie, specjalizujemy się w trudnych i skomplikowanych przebudowach w centrach dużych miast, dlatego jestem przekonany, że poradzimy sobie i z tym wyzwaniem. W ramach inwestycji przy ul. Augustowskiej we Wrocławiu powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne. Zieleń otaczająca budynki będzie spójna z otoczeniem. Nowoczesna zabudowa doskonale wpisuje się w ciche, spokojne i zielone obszary Maślic. Dodatkowo cieszy mnie fakt, że jako Demiurg możemy budować dla czołowego polskiego dewelopera, jakim jest Develia S.A. Zarówno nam, jak i inwestorowi zależy na jak najlepszej jakości realizacji inwestycji, dlatego jestem przekonany, że będzie to kolejna udana budowa w naszym wykonaniu. Na pewno będziemy informować na bieżąco o postępie prac – dodaje Marcin Śniegowski, Dyrektor Oddziału Wrocław w DEMIURGU.

Augustowska Vita to projekt, który dedykowany jest zwłaszcza młodym rodzinom z dziećmi. Docenią oni bogatą okoliczną ofertę edukacyjną. Przy ul. Suwalskiej znajduje się niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny, a przy ul. Lubelskiej funkcjonuje szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Infrastruktura w najbliższej przyszłości jeszcze się poszerzy. Przy ulicy Białostockiej budowany jest nowy zespół szkolno-przedszkolny. Jego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2024 r.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe