informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Ruszyła budowa VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77

Ruszyła budowa VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77

Nieruchomości / 2023.05.09

Develia rozpoczęła realizację ósmego, ostatniego etapu krakowskiej inwestycji Grzegórzecka 77, w ramach której powstanie 80 mieszkań o atrakcyjnych rozkładach i szerokiej gamie metraży. Termin zakończenia budowy planowany jest na koniec września 2024 r. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Expres Konkurent.

Grzegórzecka 77 to nasza bardzo popularna inwestycja, ciesząca się dużym zainteresowaniem klientów. W ramach VIII etapu, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w kwietniu br. zawarliśmy umowy rezerwacyjne obejmujące już kilkanaście procent oferowanych mieszkań. Z kolei w realizowanym VII etapie sprzedaliśmy ponad 60 procent lokali. W naszym krakowskim projekcie klienci doceniają funkcjonalne rozkłady, dodatkowe udogodnienia oraz bardzo atrakcyjną lokalizację w zielonej części Grzegórzek – komentuje Tomasz Kaleta, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Realizację VIII etapu w ramach usług generalnego wykonawstwa powierzono firmie Expres Konkurent. Oddanie do użytkowania gotowych mieszkań planowane jest na koniec III kwartału 2024 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia SARAN Architekci.

W VIII etapie zaplanowano dwa budynki, w których łącznie powstanie 80 mieszkań. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe, dwupokojowe lokale o powierzchni 44 m kw., jak i przestronne, blisko 150-metrowe apartamenty. Ceny w nowych budynkach zaczynają się już od 16 tys. zł za m kw.

Z myślą o wygodnym parkowaniu samochodów w podziemiach budynków zaprojektowano dwa garaże w systemie platform parkingowych. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i bezpiecznych konstrukcji o wysokości do 2 metrów w halach powstanie łącznie 88 miejsc postojowych. Na terenie inwestycji wyznaczono ponadto trzy miejsca zewnętrzne dla osób z niepełnosprawnościami (osiedle będzie dostosowane do ich potrzeb) oraz dwa miejsca przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych. Przestrzenie wspólne na osiedlu urozmaicają alejki spacerowe, ściana wodna i plac zabaw. Deweloper zadba również o roślinność – zewnętrzny dziedziniec zostanie obsadzony zróżnicowaną paletą ozdobnych roślin.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. Zgodnie z ideą „miasta 15-minutowego” mieszkańcy Grzegórzeckiej 77 będą mogli zaspokoić większość codziennych potrzeb bez korzystania z auta. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie dostępne są cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Duży atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe