informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Ruszyły prace nad nową halą produkcyjną WSP „Społem”

Ruszyły prace nad nową halą produkcyjną WSP „Społem”

Nieruchomości / 2021.07.13

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” rozpoczyna właśnie prace związane z budową nowej hali produkcyjnej. Inwestycja ta to pokłosie intensywnego rozwoju firmy oraz nieustannie rosnącego zapotrzebowania na produkty marki Kielecki. Bardzo dobre wyniki finansowe przedsiębiorstwa, stabilny rozwój, konsekwentne rozszerzanie dystrybucji o nowe sieci detaliczne oraz hurtownie to bezpośrednie czynniki, które wpłynęły na decyzję o w/w inwestycji. Pierwsze prace są oczywiście związane z przygotowaniem pełnej dokumentacji projektowej, zaś zakończenie tego etapu zaplanowano na koniec 2022 roku.

WSP „Społem” to producent kultowego Majonezu Kieleckiego. Firma powstała w 1920 roku, jak więc widać nieprzerwanie funkcjonuje już ponad 100 lat. Od samego początku cechuje się odważnym aczkolwiek przemyślanym podejściem do inwestycji. Dzięki temu z powodzeniem konkuruje na współczesnym, jakże wymagającym rynku, nawet z największymi międzynarodowymi koncernami. Jednym z najważniejszych celów jakie postawił przed sobą obecnie zarząd jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa. Dlatego też, w kwietniu 2021 roku ogłoszono konkurs ofert na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali produkcyjnej o powierzchni około 3,5 m2. Konkurs ofert wygrała firma Blezat, która poszczycić się może 70-letnim doświadczeniem, wysokiej klasy specjalistami oraz dogłębną wiedzą w projektowaniu obiektów dla przemysłu spożywczego. Zadaniem firmy Blezat będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, w której skład wchodzić będzie:

  • Projekty budowlane i wykonawcze nowego budynku produkcyjnego z zapleczem socjalno-biurowym,
  • Projekt zagospodarowanie terenu,
  • Projekty instalacji technologicznych i infrastruktury technicznej – wodno-kanalizacyjnej, energetycznej, elektrycznej, HVAC itp.

Prace związane z przygotowaniem wskazanej powyżej dokumentacji zakończą się w momencie uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Dzięki temu, w kolejnym etapie, ogłoszony zostanie konkursu ofert na wykonanie przedmiotowej hali produkcyjnej.

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe