informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Saudyjczycy kupują udziały w Twitterze

Saudyjczycy kupują udziały w Twitterze

Technologie / 2011.12.19

Książe Alwaleed bin Talal, którego majątek magazyn Forbes wycenia na ponad 20 miliardów dolarów, ogłosił że po trwających kilka miesięcy negocjacjach zakupił udziały w Twitterze. Potwierdzono również, że należący do księcia bin Talala, Kingdom Holding posiada  3,75 % udziałów, w wycenianym przez analityków na 8 miliardów dolarów Twitterze.

Twitter to obok Facebooka i Zyngi najpopularniejsza usługa internetowa służąca do komunikacji. Obecnie na całym świecie ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu. Na tym polu swoich sił próbuje również Google, które nie dawno uruchomiło serwis Google+. Warto dodać, że to właśnie Internet odegrał ważną rolę w tzw. arabskiej wiośnie. To prostestujący przeciw reźimom w Afryce obywatele planowali swoje demostracje właśnie za pomocą komunikatorów.

Należące do rodziny królewskiej firmy w Arabi Saudyjskiej coraz chętniej inwestują w spółki medialne i nowe technologie. W oświadczeniu książe Alwaleed bin Talal powiedział, że inwestycja w Twittera potwierdza tylko fakt, że umiejętnie odczytują tendencje na rynku oraz chęci inwestowania w perspektywiczne przedsiębiorstwa w skali globalnej.

źródło: Reuters

agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe