informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters w obszarze technologii centrów danych. Wieloletnia umowa opiewa 3 mld dolarów

Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters w obszarze technologii centrów danych. Wieloletnia umowa opiewa 3 mld dolarów

Finanse / 2023.11.15

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłosił w trakcie spotkania z inwestorami podczas Capital Markets Day zawarcie wieloletniego partnerstwa o wartości 3 miliardów dolarów z Compass Datacenters. Umowa rozszerza istniejącą współpracę firm, która integruje łańcuchy dostaw w celu produkcji i dostarczania prefabrykowanych modułowych rozwiązań dla centrów danych.

Gwałtownie rosnące generowanie i konsumpcja danych, w dużej mierze spowodowane rozwijającym się rynkiem sztucznej inteligencji, wymagają nowoczesnych centrów danych, które powinny być ustandaryzowane w swojej konstrukcji, wydajnie produkowane i dostarczane szybciej po niższych kosztach.

Od momentu zawarcia wstępnej umowy między firmami, Schneider Electric wyprodukował i dostarczył firmie Compass około 150 modułowych centrów danych z zakładu w West Chester w stanie Ohio. W odpowiedzi na wzrost popytu na rozwiązania dla centrów danych, obie firmy uruchomiły wspólny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych w Red Oak w Teksasie, co wspólnie ogłosiły latem 2023 roku. Lokalizacja ta będzie wykorzystywana do wspierania przewidywanego wzrostu zapotrzebowania na centra danych.

Jesteśmy wdzięczni za niezrównaną wiedzę oraz nieustanne wsparcie, jakie Schneider Electric już zapewnił, dostarczając nam prefabrykowane pomieszczenia do zasilania centrów danych mówi Chris Crosby, dyrektor generalny Compass Datacenters. Wspólne działania pozwolą nam w innowacyjny sposób sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań dla centrów danych.

Jesteśmy dumni, że Compass wybrał Schneider Electric jako partnera w zakresie budowy centrów danych, ponieważ możemy zapewnić infrastrukturę, której potrzebują w przewidywalny i niezawodny sposób –przekonuje Aamir Paul, prezes Schneider Electric North America. Przedłużenie naszej umowy w celu kontynuowania innowacji pozwoli sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie obsługi klientów z różnych branż, od chmury i dostawców usług po półprzewodniki i pojazdy elektryczne, opiekę zdrowotną i telekomunikację.

Dzięki 5-letniej umowie, Schneider Electric i Compass Datacenters mogą spełnić obietnicę utworzenia wyskalowanych, modułowych centrów danych, które oferują uproszczoną konstrukcję, usprawnioną produkcję i możliwość łatwego wdrożenia w wielu środowiskach.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe