

SkyCash - milion pobrań z Google Play
SkyCash, w wersji na telefony z Androidem, zanotował już ponad milion pobrań z Google Play. Popularność aplikacji, która pozwala m.in. płacić telefonem za parkowanie oraz kupować bilety komunikacji miejskiej i kolejowej, rośnie w szybkim tempie. Podwojenie wyniku zajęło firmie 6 miesięcy.
SkyCash, platforma płatności i usług mobilnych, dołączył do grona polskich aplikacji, które zostały pobrane z Google Play ponad milion razy. Posiadacze telefonów komórkowych z Androidem stanowią najliczniejszą grupę użytkowników SkyCash, ale rozwiązanie jest dostępne także na systemy iOS (iPhone) oraz Windows Phone. Z wielu usług dostępnych w ramach aplikacji można też korzystać na komórkach starszej generacji, np. z systemami Java i Symbian. Wersja na telefony pracujące pod kontrolą Androida jest dostępna od 2010 roku. Od tego czasu aplikację poddano szeregowi usprawnień, obejmujących zarówno wygląd, ergonomię użytkowania, jak i dostępne funkcje. Możliwe stało się m.in. realizowanie transakcji w saldo karty płatniczej, kupowanie biletów w technologii NFC czy okazywanie ich do kontroli bez potrzeby łączenia się z Internetem.
– Przekroczenie pułapu miliona pobrań ugruntowało pozycję SkyCash w gronie najpopularniejszych polskich aplikacji mobilnych – powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Odnotowujemy dynamiczny wzrost zainteresowania. Coraz więcej użytkowników dostrzega ogromną wygodę i uniwersalność tego systemu. SkyCash pozwala zaoszczędzić czas i w wielu sytuacjach jest praktyczniejszy niż gotówka czy karty płatnicze – dodaje Krajewski.
źródło: skycash/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
MINISO otwiera pierwszy sklep z zabawkami kolekcjonerskimi w Warszawie
2025.07.23Światowy Dzień Mózgu: zdrowe jelita to spokojniejszy umysł
2025.07.22Polska Spółka Gazownictwa laureatem prestiżowej nagrody SAG (Special Achievement in GIS Award)
2025.07.22Centrum badawcze Lena Lighting z akredytacją STAGE 3 CTF
2025.07.22GK SPECJAŁ powiększa centrum logistyczne w MLP Poznań do ponad 22 tys. mkw.
2025.07.22Matexi Polska rozwija współpracę z lokalnymi organizacjami
2025.07.22Angry Birds atakują CH Biała! Rodzinny weekend pełen emocji już 25 i 26 lipca
2025.07.21GH Development zapowiada nową inwestycję mieszkaniową ale!KEN na warszawskim Ursynowie
2025.07.21Armatis z nowym wizerunkiem i certyfikatem ISO 27001
2025.07.17