

Śnieżka wylicytowała Złote Serduszko WOŚP
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 23. finału akcji, zgodnie z tradycją, wylicytowała Złote Serduszko, zasilając tym samym konto fundacji kwotą 23 000 zł. Na rynku w Dębicy ten symboliczny dar pomocy odebrała Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.
Finał WOŚP odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tegoroczna, 23. edycja pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” dobiegła już końca. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postawiła sobie tym razem za cel wsparcie oddziałów wyspecjalizowanych w takich dziedzinach, jak onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. W dniu 11 stycznia 2015 roku tysiące wolontariuszy kwestowało na ulicach całej Polski.
Do kolorowych puszek WOŚP trafiają nie tylko monety, lecz często także drogocenna biżuteria, która dla właścicieli ma wartość sentymentalną. Podarowane na rzecz fundacji złote wyroby są następnie przetapiane na Złote Serduszka. Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiane są one na licytację. W aukcję włączyły się całe rzesze Polaków oraz rodzimych firm, w tym, zgodnie z wieloletnią już tradycją, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Złote Serduszko w imieniu firmy odebrała Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA. – Bardzo się cieszę, że udało się wzbogacić kolekcję Śnieżki o kolejne Złote Serduszko. Korzystając z okazji gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację finału Wielkiej Orkiestry w Dębicy. Śnieżka z przyjemnością ponownie włączyła się w to przedsięwzięcie – mówiła Joanna Wróbel-Lipa na dębickim rynku, tuż przed symbolicznym „światełkiem do nieba”.
źródło: śnieżka/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Firmy poszukają aktywów, a nie produktów finansowych
2026.06.23Piknik Foodtruckowy w G City Promenada. Tak będzie wyglądał wymarzony początek wakacji na Pradze-Południe
2026.06.22Po świadectwa i… po Victory Royale. Fortnite Week w G City Biała
2026.06.22Aleksandra Łapińska nową dyrektor Focusa w Bydgoszczy
2026.06.19Peakside rozwija City Point Targówek. Wystartowała budowa czwartej hali
2026.06.18Budowa nowej fabryki Baumit w Zimnej Wódce wchodzi w kolejny etap
2026.06.17Jakub Kaźmierczak nowym dyrektorem zarządzającym MVGM Polska
2026.06.17Exide Technologies zaprezentuje swoje know-how oraz innowacyjne rozwiązania podczas targów Automechanika Frankfurt 2026
2026.06.17Firmy mylife Diabetes Care, CamDiab i Dexcom ogłaszają integrację systemu Dexcom G7 z myLoop AID
2026.06.16





