

Sokołów fotowoltaika
Sokołów stawia na zrównoważony rozwój
Firma Sokołów konsekwentnie realizuje inwestycje, ukierunkowane na zrównoważoną produkcję żywności. Stanowią one jeden z głównych elementów strategii społecznej odpowiedzialności firmy. Wdrażane rozwiązania pozwalają na osiągnięcie wymiernych efektów w ograniczaniu zużycia surowców naturalnych oraz redukcji śladu węglowego.
Plany inwestycyjne Sokołowa mają na celu nie tylko podnoszenie wydajności produkcji, ale też zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne, co stanowi jeden z kluczowych punktów strategii CSR. Dzięki implementacji nowoczesnych technologii oraz optymalizacji procesów, w ubiegłym roku firma ograniczyła zużycie:
- gazu o 380 000 m3;
- energii o 1 100 MWh;
- wody o ok. 37 000 m3;
- opakowań kartonowych o 740 000 sztuk.
Instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 450 kWp, zainstalowane przy sześciu oddziałach Grupy Sokołów, pozwoliły na redukcję zakupu energii elektrycznej o ok. 450 MWh, dzięki czemu udało się ograniczyć emisję CO2 o ok. 200 ton w skali roku. Firma planuje rozbudowę tych instalacji do mocy ~4500 kWp, co zapewni redukcję emisji CO2 o około 2000 ton rocznie.
Ważnym tematem z zakresu społecznej odpowiedzialności dla firmy Sokołów jest niemarnowanie żywności. Dzięki współpracy z aplikacją Too Good To Go, w ciągu roku uratowanych zostało 9 675 posiłków, co stanowi ponad 10 000 kg żywności. Przekłada się to także na ograniczenie emisji CO2 o 26 ton.
– Zrównoważona produkcja to fundament naszej strategii rozwoju – podkreśla Przemysław Gostkiewicz, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Dbamy nie tylko o silną pozycję rynkową firmy, ale też mamy na uwadze istotne kwestie społeczne. Osiągnięte przez nas rezultaty są dowodem na to, że odpowiedzialny biznes może iść w parze z innowacyjnością oraz efektywnością. Jesteśmy dumni, że nasze działania przekładają się na wymierne korzyści dla środowiska. Cieszymy się także, że w ten sposób możemy spełniać oczekiwania świadomych konsumentów, którzy przywiązują wagę do tego, w jaki sposób są wytwarzane wybierane przez nich produkty.
Przemysław Gostkiewicz zapowiada również kontynuację działań zorientowanych na zrównoważoną produkcję. - Zapewniam, że będziemy rozwijać inicjatywy, które pozwalają nam efektywnie łączyć wzmacnianie konkurencyjności firmy z troską o otoczenie. W Grupie Sokołów odpowiedzialny biznes traktujemy nie tylko jako obowiązek, ale przede wszystkim szansę na budowanie przyszłości dobrego jedzenia dla kolejnych pokoleń – podsumowuje Prezes Zarządu Sokołów S.A.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29







