

Sony powraca na targi NAB 2017
Firma Sony przygotowuje się do udziału w targach NAB 2017, gdzie na stoisku C11001 przedstawi pełną ofertę rozwiązań dla klientów z sektora mediów i produkcji studyjnej, prezentowaną pod hasłem „Beyond Definition”. Rozwiązania te pomagają podmiotom z branży w zaspokojeniu dwóch podstawowych potrzeb: maksymalnego wykorzystania wartości posiadanych materiałów oraz dalszego usprawniania organizacji pracy. Wśród eksponowanych produktów i usług Sony dominować więc będą systemy 4K Live, HDR, IP oraz rozwiązania do zarządzania organizacją pracy.
Sony tradycyjnie stara się pomagać swoim klientom w przekazywaniu widzom obrazu o najlepszej możliwej jakości. Na tegoroczną wystawę firma przygotowuje więc pełny wachlarz technologii 4K i HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) do różnorodnych zastosowań. Nie zabraknie wśród nich kamer z dużym przetwornikiem obrazu oraz najlepszych w branży systemów kamerowych 4K do produkcji na żywo, które dzięki funkcji Share Play i wyświetlaniu powtórek w zwolnionym tempie idealnie sprawdzą się podczas transmisji z wydarzeń sportowych.
— W tym roku pierwszy raz pojadę na targi NAB jako dyrektor działu Media Solutions — mówi Richard Scott, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. — Z niecierpliwością czekam, by znaleźć się na tej najważniejszej imprezie branżowej i pokazać, co Sony może zaoferować swoim klientom. Jesteśmy dostawcą innowacji w całym łańcuchu produkcji, od rejestracji po archiwizację. Pomagają one klientom przezwyciężać trudności i osiągać strategiczne cele. Targi NAB są dla nas doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania rozwiązań, lecz także do poznania i zrozumienia zmieniających się potrzeb naszych klientów. Możemy dzięki temu opracowywać i proponować rozwiązania, które najlepiej je spełnią.
W czasach rosnącej presji na przekaz coraz większych ilości materiałów na żywo w coraz wyższej rozdzielczości systemy IP Live nie są już zapowiedzią przełomowej zmiany, tylko rzeczywistością. Firma Sony pokaże na targach NAB 2017 swoje kompleksowe rozwiązanie IP Live: gotowe dziś i otwarte na przyszłość. Ogłosi również jego nowe możliwości oraz dalsze działania służące zapewnieniu maksymalnej otwartości tego rozwiązania — między innymi poprzez współpracę ze sprzętem kolejnych producentów oraz wdrożenie nowych standardów branżowych.
Goście ekspozycji Sony zobaczą również szereg rozwiązań optymalizujących organizację pracy. Jednym z nich będą kamkordery XDCAM z funkcją strumieniowej transmisji materiału z terenu wprost do studia i/lub chmury w celu odtworzenia na żywo lub montażu. Ułatwią one twórcom wiadomości jeszcze szybsze przygotowanie wiadomości do emisji lub publikacji w Internecie. System Media Backbone Hive — kompleksowa, skalowalna w szerokim zakresie, przystosowana do pracy w chmurze i zunifikowana platforma do produkcji materiałów — pomaga z kolei szybkim i wydajnym przygotowywaniu treści dla tradycyjnej telewizji i radia, Internetu oraz kanałów mobilnych i społecznościowych. Podczas targów IBC 2016 system Media Backbone Hive otrzymał od stowarzyszenia IABM (International Association of Broadcast Manufacturers) nagrodę im. Petera Wayne’a za projekt i innowacyjność.
Na stoisku Sony prezentowany będzie także system Media Backbone NavigatorX: zaawansowane, ale przystępne cenowo rozwiązanie do organizacji pracy i zarządzania materiałami w małych i średnich środowiskach studyjnych. Coraz większego znaczenia dla twórców treści nabiera zapewnienie bezpiecznego przechowywania zasobów cyfrowych przy utrzymaniu niskiego poziomu kosztów archiwizacji. Rozwiązaniem tego problemu jest Optical Disc Archive: prosty, skalowalny system Sony do archiwizacji danych i zarządzania materiałami.
Targi będą też dla Sony sposobnością do ogłoszenia współpracy z nowymi klientami oraz przedstawienia modernizacji i ulepszeń istniejących rozwiązań. Rozwiązania te stanowią także podstawę rozwoju oferty usług zaspokajających obecne i przyszłe potrzeby.
źródło: sony/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
IF&B Mille Sapori dołącza do grona najemców MLP Pruszków II
2026.04.15Prąd zaczyna napędzać firmowe floty. Dostawczaki przyspieszają, ciężarówki nadal na starcie
2026.04.14City Point Okęcie z certyfikatem BREEAM Outstanding - wśród najlepszych obiektów logistycznych w Polsce
2026.04.13MLP Group wzmacnia swoje portfolio w Wiedniu drugim projektem logistyki miejskiej
2026.04.13Konsolidacja zmienia układ sił w europejskim sektorze recyklingu
2026.04.10Nowy dyrektor operacyjny w Monting Development
2026.04.08Nowy akumulator litowo-jonowy Exide EV1920S wzmacnia gamę Marine & Leisure
2026.04.08MLP Group wzmacnia portfel najemców. Nowa inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim.
2026.04.08Co druga firma handlowa prognozuje wzrost inwestycji w AI, a 54% liczy na wyższą sprzedaż. Przedsiębiorstwa finansowe z największą korektą
2026.04.02





