informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Sony sprzedaje udziały Samsungowi

Sony sprzedaje udziały Samsungowi

Technologie / 2011.12.27

Sony zdecydował się sprzedać za 940 milionów dolarów blisko 50% udziału w spółce joint venture, produkującej matryce LCD do telewizorów  - południowokoreańskiemu Samsungowi. Japoński gigant w ten sposób chce ograniczyć poniesione ostatnio ogromne straty na rynku telewizorów.

"To bardzo dobre posunięcie z biznesowego punktu widzenia marki Sony" - mówi Keita Wakabayashi, analityk z Mito Securities w Tokio. "Szkoda tylko, że tak późno zdecydowano się na ten krok, skoro już od dłuższego czasu notowano straty."

W listopadzie Sony poinformowało, że czwarty rok obrotowy z rzędu zamknie się stratą w sprzedaży telewizorów z wynikiem na poziomie 2,2 miliarda dolarów. W poniedziałek natomiast japoński gigant poinformował o planowanym zrewidowaniu prognozy wyniku finansowego z uwzględnieniem sprzedaży udziałów w spółce joint venture, co ważne ze sprzedażą poniżej wartości księgowej - wynoszącej 66 mld jenów.

Transakcja postrzegana jest  in plus dla Sony -  ale, zdaniem analityków - jest mało korzystana - mówiąc dośc delikatnie, dla koncernu Samsung. Song Myung-sup, analityk z seulskiego oddziału HI Investment & Securities mówi, że japoński koncern teraz zwróci swoją uwagę w zupełnie innym kierunku: „Sony z całą pewnością będzie teraz zaopatrywało się u tajwańskich producentów matryc LCD, którzy mogą zaoferować odpowiednio niską cenę”.

źródło: Reuters

agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe