informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Sony zaprasza na 16. Sopot Film Festival

Sony zaprasza na 16. Sopot Film Festival

CSR / 2016.07.07

W dniach 9-17 lipca Sopotem zawładnie 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy -  Sopot Film Festival Projekcje odbędą się w salach kinowych, studyjnych, teatralnych i w plenerowym kinie plażowym, nad samym brzegiem morza. W tym roku miłośników kina czeka ponad 120 projekcji filmowych, warsztaty, koncerty do kina niemego, spotkania z twórcami i panele dyskusyjne. Wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert muzyki filmowej na plaży w wykonaniu symfonicznej orkiestry smyczkowej z udziałem zaproszonych muzyków, DJ’ów oraz Vj’ów.

W programie są trzy międzynarodowe konkursy filmowe - dla debiutów i pełnometrażowych filmów fabularnych, konkurs World Shorts & Short Anima dedykowany krótkometrażowym fabułom i animacjom oraz nowy konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych.

W sekcjach pozakonkursowych widzowie odnajdą panoramę młodego kina skandynawskiego, panoramę współczesnego kina irańskiego, które ponownie zdobywa uznanie na światowych festiwalach filmowych.

Na miłośników sztuki filmowej czekają trzy obszerne retrospektywy: Luisa Bunuela jednego z najważniejszych europejskich reżyserów, Krzysztofa Krauzego oraz Wernera Herzoga. Sekcja “3x2” poświęcona będzie w tym roku twórczości Marcina Wrony, Mariusza Grzegorzka oraz Anny i Wilhelma Sasnalów.

Jak co roku nie zabraknie sporej liczby dokumentów, animacji i filmów eksperymentalnych poświęconych sztuce, muzyce i modzie oraz najciekawszych fabuł minionego sezonu kina autorskiego prezentowanych w sekcji Spectrum 15/16 oraz Spectrum DOC.

Pojawi się też nowe pasmo programowe "Punks not dead", w którym zaprezentowane zostaną filmy o muzyce i subkulturze punków, muzyczne dokumenty o najważniejszych zespołach tego nurtu oraz filmy przedstawiające twórców i historie, które inspirowały się tą subkulturą. W sekcji pojawią się twórcy kina amerykańskiego oraz autorzy ambitnego kina europejskiego, produkcje zrealizowane w okresie od połowy lat 70. aż po czasy obecne.

Poza pokazami filmowymi odbędą się spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty do kina niemego oraz działania w przestrzeni miejskiej. Odbędzie się również koncert muzyki filmowej w wykonaniu solistów i symfonicznej orkiestry smyczkowej, którzy zaaranżują utwory z filmów  Romana Polańskiego, Francisa Forda Coppoli oraz Darrena Aronofskiego. Pięć z czternastu utwór koncertowych zaśpiewa Gaba Kulka.

Jak co roku impreza odbędzie się w najciekawszych miejscach Sopotu czyli między innymi  w Multikinie, Państwowej Galerii Sztuki, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, w plenerowej przestrzeni Teatru na Plaży oraz w Teatrze BOTO. Do większości projekcji zostaną wykorzystane projektory firmy Sony,  które są już stałym partnerem festiwalu ze względu na niezawodność i dobrą jakość obrazu tak ważną przy tego typu imprezie.

Sopot Film Festival odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Festiwal realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Sopot oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

źródło: sony/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe