informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Soudal doceniony za wkład w promocję termomodernizacji budynków

Soudal doceniony za wkład w promocję termomodernizacji budynków

Nagrody / 2024.07.11

Podczas gali wieńczącej tegoroczną edycję Kongresu Stolarki Polskiej tradycyjnie wręczono prestiżowe wyróżnienia przedstawicielom branży stolarki budowlanej w Polsce. Firma Soudal otrzymała specjalny dyplom za zaangażowanie w kampanię edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”.

Była to już XIV odsłona Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Polski Związek Okna i Drzwi. W tym roku impreza zgromadziła ponad 300 uczestników, w tym właścicieli i członków kadry kierowniczej przedsiębiorstw z sektora stolarki budowlanej oraz reprezentantów środowisk naukowych. Przewodnim tematem wydarzenia były nowe szanse i zagrożenia dla rozwoju branży, a jedno z głównych pytań, na które poszukiwano odpowiedzi, brzmiało: „Jak transformacja energetyczna wpływa na budownictwo?”. Zgodnie z założeniami Ministerstwa Rozwoju i Technologii, już w 2024 roku w Polsce zostanie wdrożony system podziału budynków na klasy energetyczne, rzutujący na wartość nieruchomości. W rezultacie wykonanie prac termomodernizacyjnych w wielu istniejących budynkach stanie się koniecznością.  Dyskusję o nadchodzących zmianach  rozpoczął arch. Kamil Wiśniewski, dyrektor Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa, podkreślając w swoim wystąpieniu m.in. znaczenie stolarki okiennej dla efektywności energetycznej budynku.

Podczas Kongresu odbyła się uroczysta gala, na której rozdano branżowe wyróżnienia. Firma Soudal, światowy lider w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa, został uhonorowany specjalnym dyplomem za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”, przygotowanej przez Związek POiD. Intencją pomysłodawców akcji było upowszechnienie wiedzy na temat kompleksowej termomodernizacji budynku, ze szczególnym zaakcentowaniem wagi prawidłowego montażu stolarki. Inicjatywa ta była kolejną odsłoną kampanii „DOBRY MONTAŻ”, której Soudal jest wieloletnim Partnerem.

W ramach akcji „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ” firma Soudal zaprezentowała m.in. Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesny system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który spełnia surowe wymagania stawiane technologiom przeznaczonym do stosowania w budynkach pasywnych (posiada certyfikat Passive House Institute). W systemie SWI okno montowane jest bezpośrednio na specjalnej ramie z materiału GFPR, która pozwala maksymalnie zredukować liczbę łączników mechanicznych, będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych wokół stolarki. W rezultacie system ten pozwala uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza okiennego. Co istotne, technologia Soudal Window Installation powinna być stosowana łącznie z systemem warstwowego montażu okien SWS (Soudal Window System), który należy do flagowych rozwiązań firmy Soudal i jest rekomendowany przez Instytut Techniki Budowlanej.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe