informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
SOUDAL NA TARGACH GRUPY PSB

SOUDAL NA TARGACH GRUPY PSB

Wydarzenia / 2023.03.09

W dniach 1-2 marca 2023 roku w Kielcach odbyły się Targi Grupy PSB. Na wydarzeniu nie zabrakło światowego lidera rynku chemii budowlanej, czyli firmy Soudal, która zaprezentowała kilka swoich flagowych rozwiązań, w tym hybrydowy klej montażowy T-Rex Gold, pianoklej budowlany Soudabond oraz klej-uszczelniacz Fix All.

Tegoroczne Targi Grupy PSB były już 21. odsłoną jednej z najważniejszych w naszym kraju imprez branży budowlanej. Targi tradycyjnie przeznaczone były dla partnerów i dostawców Grupy Polskie Składy Budowlane, a uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać ofertę ponad 280 wystawców, rozbudować sieć kontaktów biznesowych oraz zawrzeć korzystne umowy. Podczas najnowszej edycji Targów firma Soudal – czołowy producent materiałów z zakresu chemii budowlanej na arenie międzynarodowej – zaprezentowała 5 swoich rozwiązań: klej montażowy T-Rex GOLD, pianoklej budowlany Soudabond, piankę montażową z aplikatorem Genius Gun, natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu oraz klej-uszczelniacz Fix All.

T-Rex GOLD jest klejem hybrydowym, docenionym przez profesjonalistów m.in. za bardzo mocne wiązanie i ekstremalnie silny chwyt początkowy (400 kg/m²). Doskonale zastępuje gwoździe czy śruby, gwarantuje elastyczne połączenie i ma wodoodporne właściwości. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie w pracach remontowo-wykończeniowych, w tym przy montażu listew przypodłogowych, paneli, luster oraz dekorów gipsowych i styropianowych. Podczas imprezy firma Soudal zachęcała uczestników do skorzystania z oferty pokazów dotyczących pracy z klejem montażowym T-Rex GOLD dla klientów sklepów budowlanych.

Pianoklej budowlany Soudabond został opracowany z myślą o klejeniu różnego rodzaju materiałów termoizolacyjnych i wykończeniowych do praktycznie wszystkich podłoży. Jest gotowy do użycia i nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi, charakteryzuje się również wysoką wydajnością oraz znacznie skraca czas potrzebny na realizację prac montażowych. Najszybszy wariant tego kleju – Soudabond Turbo – umożliwia dalszą obróbkę zamocowanych elementów po zaledwie 20 minutach od momentu aplikacji. Na tegorocznych Targach Grupy PSB pianokleje Soudabond Easy oraz Soudabond Turbo zostały zaprezentowane w opakowaniach z nowymi, bardziej przejrzystymi etykietami.

Z kolei pianka montażowa z aplikatorem Genius Gun, która stała się już standardem w branży budowlanej, przeznaczona jest do wykonywania uszczelnień m.in. przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej, izolacji termicznej ścianek działowych, podłóg i stropów, a także do wypełniania przepustów kablowych i rurowych oraz pustych przestrzeni w konstrukcjach szkieletowych. Pianka ma znakomitą przyczepność do typowych podłoży budowlanych, a ergonomiczny uchwyt Genius Gun umożliwia jej komfortowe dozowanie – i to nawet jedną ręką – w sposób precyzyjny i oszczędny, pozwalając ponadto na wielokrotne użycie pianki (pracę możemy przerwać i wznowić w dowolnym momencie bez obawy, że zawór się zablokuje).

Odwiedzający Targi Grupy PSB mieli także okazję porozmawiać z ekspertami Soudal na temat natryskowej pianki termoizolacyjnej do samodzielnej aplikacji, która gwarantuje natychmiastowe doszczelnienie warstwy ocieplenia budynku i z powodzeniem może być stosowana tam, gdzie użycie tradycyjnych rozwiązań (np. styropianu lub wełny mineralnej) jest wykluczone. Pianka ta odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, diametralnie minimalizuje ryzyko powstania mostków termicznych oraz jest odpowiednia zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Co więcej, aplikator pistoletowy daje gwarancję jej ekonomicznego dozowania, a dzięki obrotowej dyszy pianka może być nakładana w pionie lub poziomie.

Na stoisku Soudal znalazła się również rodzina klejów-uszczelniaczy Fix All na bazie technologii SMX, które wyróżniają się niebywałą wszechstronnością (zalecane są do mocowania, klejenia i uszczelniania różnego rodzaju elementów), perfekcyjną przyczepnością do niemal wszystkich podłoży (również wilgotnych) i ekologicznością (posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus i można je nabyć w szarych kartuszach z materiałów pochodzących z recyklingu). Co istotne, kleje-uszczelniacze Fix All są neutralne chemicznie, nie reagują z podłożem i w razie potrzeby dają się malować po utwardzeniu spoiny. Ich atutem jest ponadto łatwa aplikacja za pomocą standardowego pistoletu do uszczelniaczy, co zdecydowanie usprawnia wykonanie prac remontowo-wykończeniowych. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługuje ultraszybki wariant tego kleju, a mianowicie Fix All Turbo, który umożliwia obciążenie połączenia już po 20 minutach.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe