informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Społeczna odpowiedzialność biznesu według Immochan Polska

Społeczna odpowiedzialność biznesu według Immochan Polska

CSR / 2018.04.09

Podczas tegorocznych Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Immochan Polska zaprezentuje swoje inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Z przedstawicielami Immochan Polska będzie można spotkać się w pawilonie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP) stoisko nr 19.

Priorytetowe obszary działań społecznej odpowiedzialności biznesu firma Immochan Polska określiła w przyjętej w 2016 roku strategii CSR. – Kluczowymi kwestiami dla firmy Immochan Polska są zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu, innowacje, komunikacja z interesariuszami i transparentność, talenty i kompetencje, certyfikacja środowiskowa aktywów, efektywność energetyczna, a także relacje z podwykonawcami i odpowiedzialne zakupy, integracja terytorialna oraz etyka. Wszelkie podejmowane przez nas działania są kierowane zarówno do otoczenia firmy, jak i jej pracowników – mówi Małgorzata Rajkow-Krzywicka, dyrektor operacyjna odpowiedzialna za obszar CSR w Immochan Polska.

  • Relacje z lokalnymi społecznościami

W ramach działań adresowanych do środowiska zewnętrznego Immochan Polska przykłada szczególną wagę do relacji z lokalnymi społecznościami. Narzędziem, które od 2012 roku pozwala firmie nieprzerwanie realizować integrację lokalną, jest program „Dobry sąsiad”. Obejmuje on takie obszary tematyczne, jak: kultura i nauka, region, bezpieczeństwo i zdrowie, ekologia, sport i zabawa. Każdego roku w ramach programu w 22 Centrach Handlowych Auchan i 2 galeriach handlowych odbywa się ponad 1000 wydarzeń wpisujących się w założenia programu.

– Zakres działań w ramach polityki CSR podejmowanych przez naszą firmę jest bardzo szeroki. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby prowadzone aktywności zaspokajały oczekiwania mieszkańców w strefie oddziaływania naszych centrów handlowych, niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, miejsca zamieszkania czy zainteresowań. Te osoby tworzą najbliższe otoczenie naszych centrów handlowych i to dla nich prowadzimy naszą działalność – podkreśla Małgorzata Rajkow-Krzywicka.  

Z myślą o lokalnych społecznościach Immochan Polska tak przebudowuje i odnawia swoje obiekty, żeby wpisywały się w lokalną tkankę miejską i oferowały odwiedzającym klientom liczne udogodnienia. Firma przykłada szczególną wagę do wdrażania rozwiązań służących rodzinom z małymi dziećmi. Wśród takich inwestycji są m.in. pokoje rodziców z dziećmi oraz bezpłatne place zabaw dla dzieci.

  • Galeria Łomianki jako przykład dobrego sąsiedztwa

Przykładem obiektu, w którym można znaleźć powyższe rozwiązania jest Galeria Łomianki. To także miejsce, które tętni życiem lokalnej społeczności, współpracuje z działającymi w sąsiedztwie organizacjami, a także regularnie proponuje klientom udział w warsztatach, targach czy spotkaniach edukacyjnych i rekreacyjnych. Galeria Łomianki wspiera rozwój kultury i sztuki. Jeden z lokali zajmuje galeria sztuki, gdzie można obejrzeć i zakupić prace lokalnych twórców. Z kolei z myślą o lokalnych przedsiębiorcach powstała „Współpracownia”, czyli bezpłatna przestrzeń coworkingowa. Podczas tegorocznych Targów CSR będzie można bliżej poznać inicjatywy w zakresie budowania relacji z lokalną społecznością realizowane przez Galerię Łomianki.

  • Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Firma Immochan Polska jest nie tylko inicjatorem działań, lecz również aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, w tym ze wspierającymi osoby potrzebujące. W minionym roku rozpoczęła współpracę z Fundacją Mam Marzenie, pomagającą spełniać marzenia ciężko chorych dzieci. Również pracownicy Immochan Polska włączają się w działania charytatywne. Przykładem może być tutaj wieloletni udział grupy pracowników w sportowej, charytatywnej akcji Warsaw Business Run.

  • Rozwiązania ekologiczne w centrach handlowych

W ramach działań CSR Immochan Polska kładzie również duży nacisk na to, aby codzienne funkcjonowanie centrów handlowych miało jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. W obiektach Immochan efektywnie zarządza się zużyciem energii elektrycznej, segreguje odpady czy stosuje rozwiązania nawadniające, minimalizujące zużycie wody. Ponadto, Immochan Polska angażuje się w innowacyjne projekty, takie jak instalacja paneli fotowoltaicznych podczas remodelingu budynku zewnętrznego w Centrum Handlowym Auchan Płock. - Jeśli testy tego rozwiązania powiodą się, będzie ono realizowane w kolejnych obiektach – dodaje Małgorzata Rajkow-Krzywicka. Dodatkowo, firma promuje ekologiczny transport. Dlatego rozwija na parkingach swoich obiektów sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych. Z ładowarek mogą już korzystać klienci Galerii Łomianki, Galerii Bronowice, Centrum Handlowego Auchan Poczesna i Centrum Handlowego Auchan Gdańsk. Na terenie Centrów Handlowych Auchan znajdują się również wiaty rowerowe oraz w większości samoobsługowe stacje naprawy rowerów. W planach na ten rok firma ma także rewitalizację terenów zielonych w wybranych obiektach.

Potwierdzeniem efektywności działań Immochan Polska na rzecz ochrony środowiska naturalnego, są m.in. certyfikat BREEAM uzyskany przez Galerię Bronowice oraz BREEAM-In-Use, który w ubiegłym roku otrzymała Galeria Łomianki. W tym roku proces certyfikacji przejdą kolejne trzy obiekty zarządzane przez Immochan. 

Szczegółowe informacje na temat działań podejmowanych przez Immochan Polska będzie można uzyskać podczas 7. Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Targi odbędą się 12 kwietnia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, a Immochan Polska będzie jednym z wystawców Pawilonu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP) stoisko nr 19.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe