informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

CSR / 2018.06.04

Technologie zastosowane w Chromebookach i tabletach mają posłużyć do stworzenia wyjątkowych i przyjaznych środowisk nauczania. Program to połączenie możliwości sprzętowych, oprogramowania i innowacyjnych technologii. Na początek do udziału w projekcie zaproszono 15 szkół z 10 różnych krajów.

Program Innowacyjna Szkoła pozwala nauczycielom stać się częścią sieci społecznościowej. Jej celem jest dzielenie się sprawdzonymi rozwiązaniami, uczenie i uzyskanie wsparcia od kolegów i koleżanek, a także uczestnictwo w programie #AcerforEducation. Platforma zapewnia również dostęp do opinii ekspertów na temat przyszłych trendów w edukacji oraz pozwala nauczycielom współpracować z kolegami z różnych krajów i ubiegać się o możliwość udziału w przyszłych programach wymiany. Ponadto szkoły mogą również korzystać z urządzeń demonstracyjnych służących do przeprowadzania testów i zajęć pilotażowych.

Zainteresowanie rozwiązaniami z systemem Chrome OS w Polsce jest bardzo duże i aktualnie staramy się wspierać wszystkie projekty tego typu. Dotyczy to zarówno aspektu sprzętowego, technologicznego, jak i dzielenia się wiedzą z edukatorami. Naszym głównym celem jest sprostanie wymaganiom szkół przyszłości - MÓWI KONRAD WIERZCHOWSKI, KEY ACCOUNT MANAGER W ACER POLSKA

Już 15 pierwszych szkół z 10 różnych krajów zostało wybranych i zaproszonych do udziału w pierwszej edycji spotkania Teacher Advisory Council, zaś mają dołączyć w najbliższych miesiącach.  W programie biorą udział cztery szkoły z Trzebnicy, połączone z projektem Microsoft Szkoła w Chmurze.

Możliwości dostosowania rodzaju sprzętu do potrzeb

Portfolio sprzętowe obejmuje:

 •  tablety
 •  urządzenia 2 w 1
 •  notebooki
 •  Chromebooki
 •  komputery stacjonarne
 •  monitory i projektory

Od początku prac projektowych urządzenia: Chromebook Tab 10, Chromebook Spin 11 i TravelMate B118 miały zostać dostosowane do potrzeb edukacyjnych. Aplikacje takie jak Acer Cloud Professor oraz Acer Windows Mixed Reality mogą zwiększyć indywidualne możliwości uczniów i pomagają im uczyć się w nowy sposób.

Portfolio oprogramowania

Oprogramowanie i aplikacje Acer skupiają się na tworzeniu środowisk nauczania, w których uczniowie dobrze przygotują się na przyszłe wyzwania:

 • Acer Classroom Manager - ułatwia zarządzanie urządzeniami w sali lekcyjnej,
 • Acer Smart Touch - pozwala zmienić każdą płaską powierzchnię w tablicę interaktywną,
 • DADA - pomaga wdrożyć aplikacje edukacyjne na tabletach z systemem Android,
 • Geogebrab - łączy elementy geometrii, algebry, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów, statystyk i rachunków w jeden pakiet do badań STEM,
 • Texthelp - rozwiązanie pomocne w zakresie umiejętności czytania i pisania

Usługi do zastosowania w klasie

Klasa lekcyjna XXI wieku wymaga czegoś więcej niż jedynie zestawu urządzeń. Dlatego Acer tworzy rozszerzony ekosystem partnerów. Obejmuje on partnerów instytucjonalnych i biznesowych.

Partnerzy zajmujący się rozwojem zawodowym oferują szkołom i nauczycielom wysokiej jakości szkolenia z zakresu doskonalenia, aby poszerzyć ich kompetencje i pomóc w opracowaniu nowych metod nauczania. Specjalny kanał sprzedaży i obsługa klienta odgrywają zasadniczą rolę w pomaganiu nauczycielom, uczniom, szkołom i instytucjom oświatowym w zapobieganiu zakłócaniu procesu uczenia się przez problemy techniczne.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe