informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
SunSol i Miasto Gdańsk zapraszają na Dzień Elektromobilności

SunSol i Miasto Gdańsk zapraszają na Dzień Elektromobilności

Wydarzenia / 2021.09.15

W najbliższą sobotę, 18 września na gdańskiej Ołowiance, odbędzie się Dzień Elektromobilności, zorganizowany przez firmę SunSol i Miasto Gdańsk. Celem wydarzenia jest promowanie ekologicznych środków transportu i zmniejszanie dzięki nim śladu węglowego, stąd nieprzypadkowa data wydarzenia – odbędzie się ono podczas trwającego od 16 do 22 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jest to pierwsza tego typu impreza w regionie, która w całości poświęcona zostanie tematyce elektromobilności. 

Od samochodów elektrycznych, przez stacje ładowania pojazdów aż po urządzenia transportu osobistego

W celu umożliwienia odwiedzającym zapoznania się z urządzeniami oraz zagadnieniami z obszaru elektromobilności, organizatorzy wydarzenia zaplanowali kilka specjalnych stref. Wśród nich znajdzie się duża, wystawowa strefa aut elektrycznych, w której znajdą się e-pojazdy od trójmiejskich przedstawicieli branży automotive – Porsche Centrum Sopot, BMG Mercedes Goworowski, BMW Bawaria Motors Gdańsk, Kia Interbis Gdańsk, Motor Centrum i British Automotive Gdańsk. Toyota Motor Poland zaprezentuje w niej także swój model auta z napędem wodorowym. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się również z rozwiązaniem od firmy Fronius – domową ładowarką do samochodów elektrycznych Wattpilot oraz stacje ładowania od Greenway. 

Przewidziano również specjalną strefę dla fanów urządzeń transportu osobistego (UTO), w której, dzięki firmom Tier i Electofun, w specjalnie wyznaczonej przestrzeni, przetestować będzie można elektryczne hulajnogi i rowery, a także strefę dla najmłodszych. Odbędą się w niej związane z ekologią i elektromobilnością warsztaty, gry i zabawy dla dzieci. 

Prelekcje i dyskusje o elektromobilności

Uczestnicy wydarzenia, chcący zgłębić wiedzę na temat elektromobilności, będą mogli wziąć udział w prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych, które poprowadzone zostaną przez ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Wydarzenie poprowadzi Adam Kornacki – znany polski kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe