informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Świąteczna akcja charytatywna VARTA

Świąteczna akcja charytatywna VARTA

CSR / 2017.10.10

VARTA Consumer Batteries przekaże częściowy dochód ze sprzedaży promocyjnych opakowań baterii na rzecz podopiecznych Akademii Przyszłości. To główne założenie świątecznej akcji „Let Magic Moments happen! Każda bateria pomaga!”.

Gwiazdka może kojarzyć się dzisiaj z pospiesznymi przygotowaniami do wspólnego świętowania i szałem zakupów. Coraz częściej mówi się, że okres ten sprowadza się do konsumpcjonizmu. Wiele nabywanych produktów, jak ozdoby choinkowe, sprzęty elektroniczne, zabawki, jest zasilanych bateriami, dlatego sprzedaż tych ostatnich wzrasta we wspomnianym czasie nawet kilkukrotnie.

W okresie przedświątecznym ważne dla konsumentów staje się także to, że zakupiony produkt może przyczynić się do pomocy potrzebującym. Badania pokazują, że 70% Polaków deklaruje niesienie pomocy w okresie świątecznym, a aż 2/3 z nich wspiera właśnie dzieci.* Takie zachowania konsumenckie występują częściej niż w innych miesiącach w roku.

Każda bateria pomaga!

VARTA Consumer Batteries wykorzystuje potencjał wynikający ze wspomnianych badań. Za każde sprzedane promocyjne opakowanie baterii Longlife AA lub AAA (6 szt.), przekazuje 30 groszy na rzecz pracy z podopiecznymi Akademii Przyszłości. Partnerzy handlowi włączając się do akcji, nie tylko zwiększą zyski ze sprzedaży promocyjnych blistrów baterii, ale także dadzą swoim klientom satysfakcję z pomagania innym i sami udzielą wsparcia potrzebującym.

(…) Święta to czas, w którym udaje nam się zatrzymać. VARTA pragnie wykorzystać ten czas na zwrócenie uwagi na potrzebujących, wśród których są młodzi, bardzo zdolni ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy – mówi Michael Bodfeld, Dyrektor Marketingu w VARTA Consumer Batteries Europe. Dzięki akcji charytatywnej „Let Magic Moments happen!”, wpólnie z naszymi klientami, staramy się pomóc dzieciom, które wywodzą się z bardzo trudnych środowisk. Międzynarodowa akcja odbywa się we współpracy ze wspaniałymi partnerami, jakimi są wybrane przez nas organizacje społeczne, w tym polska Akademia Przyszłości.

Partnerem akcji „Let Magic Moments happen! Każda bateria pomaga!” jest Akademia Przyszłości. To ogólnopolski program, mający na celu przeprowadzenie dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Powstał on z inicjatywy księdza Jacka WIOSNY Stryczka i jest siostrzanym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Podopieczni programu często w szkole mają opinię trudnych uczniów. Dzięki Akademii Przyszłości trafiają pod opiekę osoby, która w nie wierzy i pokazuje jak radzić sobie z codziennymi problemami. Uczniowie uzyskują również wsparcie przy nauce, poznają inspirujących ludzi oraz odwiedzają miejsca na co dzień dla nich niedostępne. 

źródło: varta/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe