informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Świąteczny Festiwal Czekolady i Słodkości w centrum handlowym Reduta!

Świąteczny Festiwal Czekolady i Słodkości w centrum handlowym Reduta!

Wydarzenia / 2023.11.29

Grudzień to miesiąc nieodzownie kojarzący się z przytulnością, ciepłymi, korzennymi napojami, a także pyszną czekoladą i słodkościami. Te ostatnie doskonale sprawdzają się nie tylko jako sezonowa przyjemność, ale są również świetnym pomysłem na świąteczny upominek. Już wkrótce warszawiacy będą mogli skosztować cukierniczych wyrobów i zrobić słodkie zakupy podczas Festiwalu Czekolady i Słodkości, który odbędzie się: 7, 8 i 9 grudnia w centrum handlowym Atrium Reduta. Program pęka w szwach od atrakcji!

Festiwal Czekolady i Słodkości to projekt, który powstał z miłości do czekolady, aby w unikalny sposób promować polskie manufaktury oraz krzewić kulturę jedzenia czekolady. Wydarzenie organizowane jest w różnych miastach przez większość roku, dzięki czemu lokalna społeczność może nie tylko rozkoszować się czekoladą, ale też degustować słodycze z różnych regionów Polski i zakątków świata. Tym razem Festiwal Czekolady i Słodkości zawita do warszawskiego centrum handlowego Reduta przy al. Jerozolimskich 148 w Warszawie.  Przez dwa dni zarówno klienci galerii, jak i mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wziąć udział w czekoladowym wydarzeniu w specjalnej, świątecznej odsłonie.

Od czwartku do soboty (7-9 grudnia) przed odwiedzającymi zaprezentują się czekoladowi producenci z całego kraju, a także najlepsi rzemieślnicy z różnorodną ofertą, którzy wystawią się w Strefie Manufaktury Czekolady i Słodyczy, Strefie Lodów Kraftowych, Strefie Polskich Palarni Kawy. To świetna okazja do spędzenia czasu w świątecznej atmosferze i skosztowania ulubionych słodyczy w kraftowej odsłonie. Polscy producenci nie tylko chętnie opowiedzą o powstaniu wyjątkowych wyrobów, ale także podpowiedzą, które z nich najlepiej sprawdzą się w roli gwiazdkowych prezentów.

Swoje oferty zaprezentują wytwórcy ręcznie wyrabianej czekolady oraz słodyczy z całej Polski, wśród nich: Owocówka – Świeże owoce w czekoladzie, Gang Czekoladożerców, Manufaktura u Dziwisza, Owoce w Czekoladzie, Świat Czekolady Roberta Dybalskiego, Pelczar Chocolatier, , Słodki Grek – Prosto z Grecji, Karmello, Angelina Chocolate, Dzika Czekolada, Zotter, Narzędzia z Czekolady, Manufaktura Lizaków, Słodycze Tureckie, Straż Lodowa, cukiernia Grzybki, Delisis, Lody z Natury, Magia Karmelu, Szwajcarskie składy Czekolady i wiele innych. Będzie można również skosztować wielu innych smakołyków i podziwiać kunszt rzemieślniczy.

Stoiska wystawców dostępne będą przez 3 dni, w czwartek (7.12), piątek (8.12) oraz w sobotę (9.12) w godzinach od 11.00 do 20.00. Poza częścią wystawowo-degustacyjną nie zabraknie też słodkich akcentów dla najmłodszych!

W ciągu trzech dni Festiwalu w każde popołudnie organizatorzy zapraszają dzieci na wyjątkowo smakowite warsztaty czekoladowe. W programie: wspólne robienie lizaków z czekolady,  tworzenie własnych słodkich tabliczek, przygotowanie słodkich kwiatów z papieru jadalnego, robienie swoich tabliczek z Gangiem Czekoladożerców oraz przygotowanie czekoladowych pralin i figurek z masy cukrowej.

Więcej informacji dla chętnych na stronie galerii. Na niektóre warsztaty będą obowiązywać wcześniejsze zapisy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe