informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Szybkie pożyczki online – kiedy opłaca się je zaciągnąć?

Szybkie pożyczki online – kiedy opłaca się je zaciągnąć?

Finanse / 2021.06.16

Idea szybkich pożyczek całkowicie zrewolucjonizowała rynek usług finansowych. Możliwość otrzymania potrzebnej gotówki jeszcze tego samego dnia, ograniczone do minimum formalności oraz dostępność pożyczek gotówkowych dla bardzo szerokiej grupy ludzi sprawiła, że coraz więcej osób poważnie rozważa zaciągnięcie pożyczki online. Jest to jak najbardziej opłacalna opcja, pod warunkiem jednak, że znamy specyfikę szybkich pożyczek oraz umiejętnie wybierzemy ofertę.

Czym właściwie są szybkie pożyczki online?

Pożyczki online to nowoczesne produkty finansowe, które są oferowane przez firmy pożyczkowe. Zaciągnąć je można głównie przez internet, za pośrednictwem strony www wybranej firmy. Szybkie pożyczki są bardzo proste w obsłudze - do skorzystania z nich wystarczy sam dowód osobisty, a wniosek możemy wypełnić i przesłać do weryfikacji przez internet. Odpowiedź uzyskamy zazwyczaj w przeciągu kilku-kilkunastu minut, a gotówka znajdzie się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Niektóre firmy pożyczkowe gwarantują realizację pożyczki w ciągu pół godziny od przesłania wniosku, co pozwala na załatwienie nawet najbardziej naglących potrzeb.

Pożyczki online różnią się pod kilkoma względami od kredytów udzielanych przez banki. Warto przede wszystkim mieć świadomość, że powstały w celu zaspokojenia codziennych potrzeb, co ma odzwierciedlenie w ich wysokości - jednorazowo możemy zaciągnąć kwotę z przedziału od 200 do najczęściej 10 tys. złotych. Chwilówki posiadają także krótszy okres spłaty - pożyczka musi być uregulowana w przedziale 30-45 dni, w zależności od wybranej oferty. Istotną różnicę stanowi także proces weryfikacji wniosku, podczas którego firma pożyczkowa nie weryfikuje historii kredytowej klienta w BIK, co docenią zwłaszcza osoby po raz pierwszy sięgający po pożyczkę lub ci z nas, którzy w przeszłości mieli problem z terminową spłatą innych zobowiązań finansowych.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki online?

Po pożyczkę przez internet warto sięgnąć w sytuacji, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na przysłowiowe "już". Wniosek zostanie rozpatrzony błyskawicznie, a pieniądze będą do naszej dyspozycji zazwyczaj w przeciągu kilkunastu minut, co pozwoli zrealizować wszystkie bieżące cele. Pożyczki online są doskonałym wyborem także dla osób, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z dofinansowaniem - większość profesjonalnych firm pożyczkowych oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, a skorzystanie z tej promocji pozwala uniknąć płacenia odsetek, prowizji i innych kosztów.

Wreszcie, pożyczki online są doskonałym i często jedynym wyborem dla osób, które z różnych powodów nie mogą z powodzeniem ubiegać się o kredyt w banku. Klientami firm pożyczkowych bardzo często są m. in. studenci pracujący dorywczo, osoby zatrudnione na czas określony, emeryci, a także freelencerzy i drobni przedsiębiorcy, którzy według banków są mało wiarygodnymi kredytobiorcami. Pożyczki online są dostępne także dla osób posiadających negatywną historię kredytową w BIK lub słabą zdolność kredytową. Firmy pożyczkowe kierują się własnymi zasadami przyznawania dofinansowania, co pozwala skorzystać z ich oferty także osobom, które spotkały się z odmową udzielenia kredytu ze strony banku.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe