informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
TenderHut z najlepszym wynikiem finansowym w historii

TenderHut z najlepszym wynikiem finansowym w historii

Wyniki finansowe / 2019.08.22

Grupa Kapitałowa TenderHut podsumowała 2018 rok. Firma uzyskała największy przychód oraz zysk netto w swojej dotychczasowej historii. Rekordowe tempo wzrostu dostrzeżone zostało także przez analityków Deloitte oraz redakcję Financial Times.

W 2018 roku Grupa TenderHut wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 23,7 mln złotych, co stanowi wzrost o 47% w stosunku do poprzedniego roku. Spółka odnotowała także wzrost skonsolidowanego zysku netto, który wyniósł 1,77 mln złotych (zmiana: 72%). Natomiast na skonsolidowanym wyniku EBITDA firma uzyskała zmianę na poziomie 98% – wzrósł on do 2,47 mln złotych.

Początek ubiegłego roku dla całej grupy był trudnym okresem. Po tragicznej śmierci Waldemara Birka, dotychczasowego prezesa (zmarł 26 lutego 2018 roku), stery spółki objął Robert Strzelecki dotychczas pełniący funkcje COO. – Waldemar podłożył podwaliny dla naszych najważniejszych kontraktów i najbardziej dochodowych biznesów. Jego śmierć była dla nas dużym zaskoczeniem, ponieważ mimo swojego wieku był to człowiek pełen niekończącej się energii – wspomina Strzelecki, obecny prezes TenderHut. Mimo nieoczekiwanej zmiany spółka obronną ręką zakończyła szereg projektów, które w efekcie przyczyniły się do uzyskanych w 2018 roku wyników finansowych.

Od tego momentu grupa dokonała akwizycji 4 kolejnych firm IT (GSW Tech, Order of Code, Javeo Software, Olsoft) oraz otworzyła 3 oddziały developerskie w Polsce: Szczecin, Wrocław i Przemyśl. W efekcie realizacji strategii rozwoju powstała także 5 spółka wchodząca w skład grupy – ExtraHut, realizująca projekty z zakresu UX&Design. Zasoby firmy zostały także skupione na ekspansji zagranicznej. Firma otworzyła kolejne – 8. biuro poza Polską. Francuski oddział ma za zadanie powiększenie dotychczasowego portfolio klientów spółki. TenderHut w 2018 roku rozpoczęła także prace nad otwarciem biura na Dalekim Wschodzie. Zaawansowane rozmowy z 2018 roku doprowadziły w sierpniu 2019 roku do otwarcia pierwszego azjatyckiego oddziału firmy mieszczącego się w chińskim Guangzhou.

Osiągnięcia Grupy TenderHut zostały dostrzeżone przez ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, w którym spółka zajęła 1. miejsce wśród polskich firm i 7. w Europie, jako najszybciej rozwijająca się spółka technologiczna w regionie. TenderHut zajął 23. miejsce w rankingu FT 1000 Financial Times z pośród najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie, a zarazem uplasował się na pierwszym miejscu spośród polskich spółek.

TenderHut nie zwalnia tempa – W tym roku pragniemy skupić się na optymalizacji portfela produktowego, a w szczególności na produktach Zonifero i Holo4Labs, zmianach organizacyjnych porządkujących naszą wewnętrzną strukturę, a także na konsekwentnej kontroli kosztów – podsumowuje Strzelecki.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe