informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Terapia dla sportowców

Terapia dla sportowców

Med-Tech / 2021.08.18

Nie ma sportowych sukcesów bez intensywnych treningów, ale warto pamiętać, że niezbędnym elementem dbałości o formę i wyniki jest też regeneracja. Osoby aktywne mogą korzystać w tym zakresie z bardzo szerokiego wachlarza możliwości odnowy biologicznej oraz specjalistycznych zabiegów. 

Pierwszy krok - diagnostyka

Niezastąpione rezultaty przyniosą odpowiednie zabiegi, a celem takiej terapii jest szybsza regeneracja i w efekcie osiąganie kolejnych sukcesów sportowych. Doskonałe rezultaty przynosi saunowanie, fizjoterapia i oczywiście masaże, które pozwalają zniwelować ograniczenia sprawności i napięcia mięśniowe, przywracając ciału sprawne funkcjonowanie. Pierwszym krokiem powinna być diagnostyka. W Centrum Terapii Studio Sante można skorzystać z nowoczesnej, bezinwazyjnej i niezwykle szybkiej metody diagnostycznej, jaką jest analiza VIEVA. Jest to komputerowa analiza organizmu, działająca na zasadzie biofeedbacku, w oparciu o komórkowy rezonans biologiczny. Badanie aparatem VIEVA daje wgląd w stan organizmu na poziomie komórkowym i dostarcza precyzyjnych informacji o ponad 130 parametrach zdrowia, takich jak m.in. niedobory witamin, mikroelementów, aminokwasów; zanieczyszczenie organizmu toksynami, pestycydami, metalami ciężkimi; stan poszczególnych układów. VIEVA to niezastąpione narzędzie diagnostyczne dla sportowców, którzy potrzebują szybkiej i dokładnej informacji o niedoborach pokarmowych, stanie narządów, zakwaszeniu, nawodnieniu i natlenieniu.

„Legalny doping” i inhalacje

Diagnostyka pozwala wybrać dostosowaną do indywidualnych potrzeb opcję działania terapeutycznego. Najlepsze efekty daje terapia łączona. Specjaliści z Centrum Terapii Studio Sante rekomendują terapię urządzeniem BEMER, która nie bez powodu określana jest mianem „legalnego dopingu”. To niezwykle nowoczesna i dogłębnie przebadana terapia naczyniowa, usprawniająca zaburzone mikrokrążenie w całym organizmie. Skuteczna stymulacja ponad 100 000 kilometrów naczyń krwionośnych daje znakomite efekty, które doceni każdy sportowiec. Zapewnia m.in. lepsze dotlenienie organizmu, wsparcie funkcji serca, bardziej efektywne rozprowadzanie i wchłanianie składników odżywczych, skuteczniejsze odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii, regenerację kości, zrównoważenie gospodarki kwasowo-zasadowej. Krótko można to określić jako pobudzenie własnych, regeneracyjnych sił organizmu. Korzystne oddziaływanie terapii BEMER występuje już po kilku minutach. Podczas tego zabiegu można równolegle korzystać z innego, również przynoszącego nieocenione korzyści osobom aktywnym – czyli inhalacji wodorem cząsteczkowym. Wdychanie mieszanki wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu to nowoczesna i skuteczna terapia holistyczna. Wodór molekularny (cząsteczkowy) to najskuteczniejszy antyoksydant, który niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek. Od wielu lat jest wykorzystywany w sporcie wyczynowym, gdyż regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu (zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego), obniża zakwaszenie organizmu. Z terapii powinni skorzystać sportowcy, którzy stoczyli walkę z Covid-19 – inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu tej choroby oraz zapewnić szybszy powrót do formy po jej przebyciu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe