informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Termo Organika na Festiwalu Nauki w Krakowie

Termo Organika na Festiwalu Nauki w Krakowie

Wydarzenia / 2014.05.28

Kropki w sztuce, biznesie i nauce stały się jednym z tematów krakowskiego Festiwalu Nauki. Grają główne role w wykładach, warsztatach plastycznych oraz wystawie obrazów Marka Łątkowskiego pt. „Kropka”. Mecenasem wydarzeń jest Termo Organika, znana ze swojego oryginalnego styropianu w czarne kropki.

Występowanie kropek w różnych przestrzeniach rzeczywistości to istotny fakt, na który zwrócił uwagę artysta i animator kultury Marek Łątkowski. Podczas festiwalu nauki w swoich wykładach przedstawia istnienie kropek w sztuce (od prehistorii po współczesność), nauce (fizyka, matematyka, biologia, astronomia, typografia) oraz biznesie (np. przemysł). W miniony weekend artysta ze swoimi studentami w specjalnym namiocie na Rynku Głównym prowadził ogólnodostępne warsztaty plastyczne. Głównym rzeźbiarskim tworzywem był styropian w kropki Termo Organiki. W holu Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie trwa wystawa obrazów artysty, których głównym motywem są oryginalne kropki.
- W swoich pracach używam kropek, które tworzą pełne energii i napięć formy i struktury o zróżnicowanej dynamice – mówi Marek Łątkowski, autor wystawy „Kropka” - Kropki mają także inspirującą moc przyciągania uwagi i zachwytu nad prostą, ale bogatą formą i wymowną rolą, jaką odgrywają w świecie sztuki, nauki, biznesu i kultury.

Termo Organika nieprzypadkowo została mecenasem kropkowanych wydarzeń. Największy polski producent styropianu w 2004 roku wprowadził na rynek styropian w ciemne kropki. Unikatowe kropki szybko stały się znakiem rozpoznawczym marki, gwarantem wysokiej jakości, który wyróżnia produkty Termo Organiki spośród innych płyt styropianowych.

Cieszymy się, że możemy być mecenasem tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia, które łączy sztukę, biznes i naukę. Kropkowany projekt Pana Marka Łątkowskiego w oczywisty sposób łączy się z naszym sztandarowym produktem oraz z naszym podejściem do promocji sztuki oraz młodych twórców - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki - Od lat kreujemy lub angażujemy się w ciekawe wydarzenia artystyczno-kulturalne. Byliśmy organizatorami ogólnopolskich konkursów m.in. „Sztuka w kropki”, „Gaudi Projekt” czy „Wałęsa-największy polski styropianowiec”. Organizowaliśmy plenery rzeźby oraz wspieraliśmy działalność młodych twórców.

źródło: termoorganika/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe