informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Testy nowej generacji w pracy. Skuteczny sposób wykrywania wirusa
fot. Impel

Testy nowej generacji w pracy. Skuteczny sposób wykrywania wirusa

Med-Tech / 2021.01.12

Pracodawcy zyskali jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Chodzi o precyzyjny, szybki i niedrogi test antygenowy drugiej generacji spełniający bardzo rygorystyczne normy w zakresie czułości i swoistości. Ten typ testów pojawił się niedawno, a już cieszy się wielkim zainteresowaniem. I tak pozostanie jeszcze przez czas jakiś, dopóki nie uzyskamy odporności w wyniku szczepień. Testy nadal będą skutecznym sposobem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W odpowiedzi na obecne zagrożenie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spółka Sanpro Synergy z Grupy Impel, przy współpracy z wirusologami, oferuje unikalną usługę COVID-19, z której może skorzystać każdy zakład pracy. Początkowo w jej skład wchodziły: szybki test do identyfikacji przeciwciał przeciwko COVID-19, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny. Teraz usługa została wzbogacona o test antygenowy drugiej generacji.

– Posiadamy doświadczone zespoły, które w całej Polsce świadczą usługę opartą o tę nową formę wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Są to pracownicy spółki Optima Care – informuje Małgorzata Walat, dyrektor rynków zagranicznych w Sanpro Synergy.

Testy antygenowe drugiej generacji to już trzecia – obok testów immunochromatograficznych i testów metodą RT-PCR – forma przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa stosowana przez Sanpro Synergy w zakładach pracy. Największe zalety najnowszego testu to: szybkość uzyskania wyniku, możliwość przeprowadzenia w dowolnym miejscu i relatywnie niska cena. – Testy antygenowe to optymalne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą przesiewowo badać swoich pracowników i utrzymać ciągłość funkcjonowania w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Test antygenowy identyfikuje osoby zakażone, które dzięki niezwłocznej izolacji nie stanowią zagrożenia dla reszty zespołu – podkreśla Małgorzata Walat.

Precyzyjna identyfikacja w krótkim czasie

W praktyce przeprowadzenie testu trwa kilka minut, a wynik uzyskuje się maksymalnie po kwadransie. Wynik jest jednoznaczny: pozytywny lub negatywny. To kolejna ogromna zaleta tej metody. – Producent testów określa parametry czułości i swoistości na poziomie wyższym niż 90%. Informuje ponadto, że wiarygodność testów antygenowych, szczególnie w zakresie wyników dodatnich, jest zbliżona do metody RT-PCR – zaznacza Małgorzata Walat.

Testy antygenowe wykrywają fragment białka powierzchniowego wirusa. Materiałem do badań jest wymaz z nosogardzieli. Procedura testowa nie jest bardzo skomplikowana, ale musi być wykonana przez wykwalifikowany personel medyczny. – To bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowa technika pobierania wymazu może skutkować wynikami fałszywie ujemnymi – wskazuje Małgorzata Walat. Do uzyskania wyniku niepotrzebne jest specjalistyczne laboratorium. Nie musi go oceniać lekarz.

Test antygenowy drugiej generacji pojawił się niedawno, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm, które potrzebują szybkiej i niedrogiej metody identyfikacji zakażonych osób. – W porównaniu do innych metod diagnostycznych, dostępnych do tej pory, daje to firmom ogromne oszczędności finansowe – zauważa Małgorzata Walat. Dodaje, że firmy bardzo doceniają to, że testy są wykonywane na miejscu: – Nasza usługa jest mobilna, dojeżdżamy we wskazane miejsce, a nasz personel medyczny wyposażony jest we wszelkie środki ochrony indywidualnej, aby zapewnić nie tylko jakość, ale i pełne bezpieczeństwo.

Dołączenie testów antygenowych do pakietu COVID-19 dało pracodawcom jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Teraz usługa jest jeszcze bardziej optymalna pod kątem czasowym i kosztowym.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe