informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
The Peech: Wyjątkowy hotel z niezwykłą  koncepcją projektową
Przestronne pokoje z oddzielnymi łazienkami w The Peech są urządzone w eklektycznym stylu, łącząc tradycje i nowoczesność. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

The Peech: Wyjątkowy hotel z niezwykłą koncepcją projektową

Nieruchomości / 2023.09.24

Stylowe łazienki, zachęcające ogrody i wyrafinowana kuchnia w zrównoważonym hotelu butikowym w RPA.

Wysoka jakość, trwałość, archetyp i tradycja: The Peech w sercu Johannesburga można nazwać ideałem zrównoważonego projektowania - zbudowany, aby trwać i uosabiać wszystkie te atrybuty. James Peech, właściciel, od którego pochodzi nazwa hotelu z lat 50-tych XX wieku, nabył dawną prywatną rezydencję w 2002 roku i rozpoczął jej rozbudowę w kultowy hotel butikowy. Jego celem zawsze było zachowanie uroku dawnej rezydencji przy jednoczesnym zastosowaniu ponadczasowego wzornictwa i lokalnego rękodzieła, aby stworzyć niezrównaną atmosferę. Armatura łazienkowa i meble firmy Duravit idealnie pasują do wyrafinowanej koncepcji łazienki. We współpracy z Meshworks, wielokrotnie nagradzanym studiem architektonicznym kierowanym przez Guya Trangosa i Catherine de Souz, oraz Aparna Ramani, partnerem w zakresie projektowania i wyposażenia, stworzono spokojne, zielone schronienie, w którym wykorzystano lokalne rękodzieło.

 

Ekskluzywny azyl w miejskiej scenerii

The Peech położony jest w samym sercu tętniącego życiem Johannesburga, ponad pięciomilionowego miasta, niedaleko stolicy RPA, Pretorii. Wbrew oczekiwaniom, hotel butikowy okazuje się być z dala od miejskiego zgiełku, emanując spokojną i elegancką atmosferą pomimo swojej centralnej lokalizacji. Bujne ogrody z basenem o powierzchni dwóch hektarów tworzą wysokiej jakości otoczenie. Oprócz centrum fitness i sal wielofunkcyjnych, The Peech posiada również dwie restauracje, z których jedna jest zarezerwowana wyłącznie dla gości hotelowych. Druga restauracja, Basalt, słynie z lokalnej i sezonowej kuchni, która doskonale łączy się z południowoafrykańskimi winami, stanowiąc wyjątkowy sposób na zapoznanie gości z RPA.

 

Afrykańskie rękodzieło i zrównoważony design

Odkąd hotel został przejęty przez Jamesa Peecha, był on nieustannie rozbudowywany. Ostatnio, w 2017 roku, studio architektoniczne Meshworks ukończyło kolejny aneks, umożliwiając dodanie 15 pokoi. Koncepcja projektowa hotelu łączy długotrwałą estetykę z niezawodną funkcjonalnością, koncentrując się na możliwie najbardziej zrównoważonych i trwałych materiałach. Na przykład dekoracyjne okładziny ścienne są wykonane z rPET, który jest produkowany z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Aby spełnić zdefiniowane przez siebie standardy zrównoważonego projektowania dla hotelu, ekspert ds. projektowania i wyposażenia Aparna Ramani integruje przedmioty wyprodukowane przez regionalnych projektantów, artystów i rzemieślników z indywidualnym wystrojem pokoi hotelowych. Liczne przedmioty w The Peech zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez szeroką gamę utalentowanych lokalnych rzemieślników, od kamieniarzy po stolarzy i tapicerów. Pokoje oferują gościom hotelowym wgląd w wyjątkowy świat afrykańskiego rzemiosła.

 

Wyjątkowy wystrój łazienek

Przestronne pokoje z oddzielnymi łazienkami w The Peech są urządzone w eklektycznym stylu, po mistrzowsku łącząc tradycję z nowoczesnością. Ceramika sanitarna firmy Duravit stanowi część trwałej koncepcji projektowej: Uderzająca umywalka DuraSquare specjalisty od kompletnych łazienek ze Schwarzwaldu przezwycięża pozorną sprzeczność między precyzyjnym, prostokątnym designem na zewnątrz a delikatnymi, płynnymi liniami wewnątrz umywalki.

W połączeniu z metalową konsolą, wyjątkowo cienkościenna umywalka prezentuje wspaniałe kontrasty, zachowując jednocześnie elegancki, lekki wygląd.

 

Umywalki konsolowe z kompletnej serii łazienkowej D-Neo nie posiadają platformy na baterię i przelewu, a ich polerowany spód umożliwia umieszczenie ich bezpośrednio na drewnianej szafce podumywalkowej. Połączenie ceramiki i drewna tworzy interesujący kontrast, harmonijnie wpisując się w ogólną koncepcję. Wolnostojąca wanna Starck - dzieło francuskiego projektanta Philippe'a Starcka - i toaleta ścienna DuraStyle dopełniają ekskluzywny projekt łazienki w doskonałym stylu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe