informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
TomTom dostarczy wiodącą technologię nawigacyjną i zaawansowanego mapowania dla nowego Opla Astra

TomTom dostarczy wiodącą technologię nawigacyjną i zaawansowanego mapowania dla nowego Opla Astra

Moto / 2022.07.13

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś kolejny, ważny etap swojej współpracy z producentem samochodów Stellantis, po wprowadzeniu na rynek nowej Astry firmy Opel. Popularny hatchback jest wyposażony w kompleksowe rozwiązanie nawigacyjne TomTom nowej generacji. Zawiera ono aktualizacje over-the-air, zapewniające dokładne mapy, przyjazne użytkownikom usługi connected oraz nowe, oparte na mapach oprogramowanie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), gwarantujące większe bezpieczeństwo.

Informacje o nowych mapach i przyjazne dla kierowcy wskazówki nawigacyjne od TomTom są dostępne na ekranach cyfrowego kokpitu z generacji Pure Panel. Praktyczna nawigacja jest również dostępna poprzez łatwe w użyciu sterowanie głosem, co pomaga utrzymać wzrok kierowcy na drodze.

Nowy model Opla jest wyposażony w pełną gamę usług TomTom, od wiodących w branży informacji o ruchu drogowym, pomagających kierowcom unikać zatorów, po najlepsze w swojej klasie usługi dla pojazdów elektrycznych. Dzięki ponad 560 tys. punktom ładowania w 100 krajach, kierowcy nowej hybrydowej Astry typu plug-in będą mieli dostęp do najobszerniejszej bazy danych, co sprawi, że ładowanie będzie bezstresowym doświadczeniem.

„Całkowicie nowa, zelektryfikowana Astra podbije rynek swoim rewelacyjnym wyglądem i innowacyjną technologią” - powiedział Tobias Gubitz, Opel Head of Product and Pricing. „Nasza współpraca z wiodącym dostawcą usług geolokalizacyjnych i partnerem w dziedzinie e-mobilności, firmą TomTom, oznacza, że nowy Opel Astra jest wyposażony w aktualne mapy, najlepszą nawigację i najbardziej kompletne informacje o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki innowacyjnej technologii TomTom, nasi kierowcy będą spokojni o to, że otrzymują najlepsze wskazówki i najbardziej wiarygodne szacunki czasu podróży”.

Zwiększające bezpieczeństwo rozwiązanie ADAS Map i Virtual Horizon od TomTom w nowej Astrze są zintegrowane z systemem wspomagania Intelli-Drive 2.0. Dzięki temu zna on drogę przed sobą, poza zasięgiem swoich czujników. Z pomocą technologii ADAS system może dostosować prędkość na zakrętach, wydawać zalecenia dotyczące prędkości i wykonywać półautomatyczne zmiany pasa ruchu.

„Wysoce precyzyjna mapa ADAS i elektroniczne oprogramowanie horyzontu firmy TomTom pozwalają uzyskać informacje wykraczające poza pole widzenia kierowców i czujników pojazdu, zapewniając bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa i komfortu w nowym Oplu Astra”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe