informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
TomTom łączy siły z Microsoftem, aby wprowadzić generatywną sztuczną inteligencję do pojazdów

TomTom łączy siły z Microsoftem, aby wprowadzić generatywną sztuczną inteligencję do pojazdów

Moto / 2023.12.19

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wspólnie z firmą Microsoft, że wprowadza korzyści generatywnej sztucznej inteligencji (AI) do globalnego przemysłu motoryzacyjnego.

Wykorzystując rozwój Microsoftu w obszarze AI, TomTom opracował w pełni zintegrowanego, opartego na sztucznej inteligencji, samochodowego asystenta konwersacyjnego. Umożliwia on bardziej zaawansowaną interakcję głosową z systemami informacyjno-rozrywkowymi, wyszukiwaniem lokalizacji i systemami sterowania pojazdem. Kierowcy mogą w sposób płynny i naturalny rozmawiać ze swoim pojazdem i poprosić asystenta opartego na sztucznej inteligencji o nawigację do określonej lokalizacji, znalezienie przystanków na trasie oraz głosowe sterowanie.

Rozwiązanie integruje usługę Microsoft Azure OpenAI, aby wykorzystać duże modele językowe (LLM), a także usługi Azure Kubernetes, Azure Cosmos DB i Azure Cognitive Services. Asystent głosowy może być zintegrowany z innymi samochodowymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, umożliwiając klientom z branży motoryzacyjnej przyspieszenie czasu wprowadzenia na rynek konfigurowalnego interfejsu, przy jednoczesnym zachowaniu własności marki i doświadczeń kierowcy. Rozwiązanie jest również wbudowane w Digital Cockpit firmy TomTom – otwartą, modułową platformę informacyjno-rozrywkową dla pojazdów.

„Naszą wspólną wizją z Microsoft jest rozwój innowacji za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji i dostarczanie naszym klientom jeszcze lepszych rozwiązań" – mówi Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Wykorzystując naszą wiedzę w zakresie nawigacji i technologii, tworzymy przełomowy, nowy sposób interakcji ludzi z ich pojazdami. Dzięki temu, że obie firmy integrują to, co robią najlepiej, w jednym rozwiązaniu, zmieniamy wrażenia w pojeździe. Umożliwiamy kierowcom, aby pytali samochód o wszystko i mieli pewność, że otrzymają właściwe odpowiedzi".

„Dzięki sztucznej inteligencji nowej generacji mamy wyjątkową okazję, aby przyspieszyć innowacje w całym sektorze motoryzacyjnym” – powiedział Dominik Wee, Corporate Vice President for Manufacturing and Mobility, Microsoft. „W oparciu o naszą wieloletnią współpracę, łączymy postępy w zakresie sztucznej inteligencji w chmurze Microsoft z doświadczeniem TomTom w branży motoryzacyjnej, aby zapewnić kierowcom i producentom samochodów nowe narzędzia oparte na AI. Ta integracja umożliwi branży OEM oferowanie wysoce zróżnicowanych i unikalnych doświadczeń w kokpicie, przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej tożsamości marki”. 

TomTom rozpoczął współpracę z Microsoft w 2016 r., kiedy to zasilał usługi lokalizacyjne Azure Maps. Później firmy rozszerzyły swoje partnerstwo o dane mapowe i usługi dla własnych map Microsoft. Kolejnym krokiem jest współpraca nad rozwiązaniami motoryzacyjnymi i innowacjami w zakresie generatywnych rozwiązań motoryzacyjnych opartych na sztucznej inteligencji oraz opracowanie cyfrowego kokpitu samochodowego i rozwiązań informacyjno-rozrywkowych z analizą w chmurze.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe