informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
TomTom współpracuje z firmą HELLA Aglaia w zakresie aktualizacji map HD w czasie rzeczywistym

TomTom współpracuje z firmą HELLA Aglaia w zakresie aktualizacji map HD w czasie rzeczywistym

Moto / 2019.09.05

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie geolokalizacji oraz HELLA Aglaia, globalny dostawca oprogramowania wizyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego, ogłosili dzisiaj współpracę w zakresie aktualizacji mapy HD (TomTom High Definition) w czasie rzeczywistym, wykorzystując dane z kamer pojazdów. Mapa HD firmy TomTom jest kluczowym elementem bezpiecznej i wygodnej autonomicznej jazdy.

W ramach współpracy HELLA Aglaia wykorzysta AutoStream - innowacyjny system dostarczania map firmy TomTom - w celu uzyskania dostępu do najnowszej mapy HD. Ponadto, HELLA Aglaia będzie udostępniać przetworzone dane z kamer do systemu mapowania TomTom w chmurze (dla autonomicznej jazdy), aktualizując mapę HD TomTom w czasie rzeczywistym. Zostanie to osiągnięte poprzez pozyskiwanie aktualizacji map, zwanych Roadagrams, które są wykorzystywane w celu zapewnienia, że mapa HD odzwierciedla rzeczywistą drogę. TomTom AutoStream dostarcza następnie zaktualizowane dane map z powrotem do pojazdu. Technologia zostanie zademonstrowana producentom samochodów i Tier 1 do końca roku.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving, TomTom, powiedział: „Bezpieczna i wygodna autonomiczna jazda wymaga mapy o wysokiej rozdzielczości. Łącząc siły z firmą HELLA Aglaia oferujemy producentom samochodów i Tier 1 możliwość aktualizacji mapy HD w czasie rzeczywistym. Jesteśmy dumni z tej współpracy oraz tego, że możemy obsługiwać europejskich i globalnych klientów naszego partnera”.

Kay Talmi, Managing Director, HELLA Aglaia, dodał: „Osiągając kompatybilność między usługą mapowania w chmurze firmy TomTom a oprogramowaniem kamer samochodowych firmy Aglaia, będziemy w stanie zaoferować producentom samochodów nową opcję aktualizacji map HD z ich floty. Zachowamy jednocześnie elastyczność naszego rozwiązania, opartego wyłącznie na oprogramowaniu, które łatwo skaluje się od ADAS do zautomatyzowanej jazdy”.

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą spotkać się z przedstawicielami firmy TomTom w hali 8 na stoisku C39.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe