

Projekt Amyntaio o mocy 200 MWh w zachodniej Macedonii jest jednym z największych projektów BESS w Grecji i stanowi kamień węgielny dla przyszłych inwestycji Trina Storage w tym regionie.
Trina Storage podpisuje umowę dotyczącą jednego z największych projektów bateryjnego magazynu energii w Grecji
Trina Storage, globalny dostawca rozwiązań w zakresie magazynowania energii, podpisała umowę na realizację swojego pierwszego projektu magazynowego w Grecji z firmą PPC Renewables, co stanowi kamień milowy w ekspansji firmy w Europie Południowo-Wschodniej. Projekt Amyntaio o mocy 50 MW / 200 MWh w regionie zachodniej Macedonii jest jednym z największych projektów BESS w Grecji i stanowi ważny krok w kierunku przyszłych inwestycji Trina Storage w tym regionie.
System, oparty na platformie Elementa firmy Trina Storage, zostanie dostarczony w formie gotowego rozwiązania AC, obejmującego szafy akumulatorowe DC, systemy konwersji mocy (PCS), skidy średniego napięcia (MV skid) oraz sterownik elektrowni (PPC).
Projekt o planowanej mocy 200 MWh zostanie zrealizowany przy użyciu 60 kontenerów akumulatorowych Elementa 2 i ośmiu zintegrowanych obudów PCS i MV, osiągając moc znamionową około 244 MWh. Instalacja w Amyntaio będzie świadczyć kluczowe usługi sieciowe, takie jak regulacja częstotliwości, integracja odnawialnych źródeł energii i zapewnienie odpowiedniej mocy. Projekt przewiduje również długoterminową umowę serwisową (LTSA) obejmującą pełną konserwację, zdalne monitorowanie, zarządzanie częściami zamiennymi oraz gwarancje wydajności i dostępności przez 10 lat.
Grecja szybko staje się kluczowym rynkiem magazynowania energii w Europie, napędzanym aukcjami, wsparciem politycznym i potrzebą integracji jej bogatych zasobów odnawialnych – powiedział Gabriele Buccini, dyrektor Trina Storage Europe. Projekt Amyntaio jest nie tylko naszym pierwszym przedsięwzięciem w Grecji, ale także ważnym sygnałem naszego długoterminowego zaangażowania w rozwój wielogigawatowych projektów w południowo-wschodniej Europie. Wspólnie z PPC Renewables kładziemy podwaliny pod transformację energetyczną w regionie.
Trina Storage ma już silną pozycję w Europie, realizując ponad 50 projektów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Europie Wschodniej, o łącznej mocy ponad 4 GWh. Dzięki projektowi Amyntaio Trina Storage rozszerza swoją obecność na rynek grecki, umacniając swoją pozycję jako wiodący dostawca bezpiecznych, opłacalnych i elastycznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii na skalę sieciową.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Elhurt Plus S.A. sprzedaje projekt magazynowy w Bochni. Nabywcą DL Invest Group
2025.12.23Konwersje nie wspierają rynku biur. Przeciwnie
2025.12.19Trina Storage prezentuje Elementa 3 - nową generację wielkoskalowych magazynów energii o podwyższonym bezpieczeństwie, elastyczności oraz wartości systemowej
2025.12.19Baumit znów pomaga w ramach Szlachetnej Paczki
2025.12.18GH Development rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Orzechowa 2 na warszawskich Włochach
2025.12.18Problemy z oprogramowaniem w polskim sektorze publicznym: co zmieniło się od czasu raportu NIK?
2025.12.18Matexi Polska nawiązuje współpracę z Moovin Interiors
2025.12.18Kogo będą zatrudniać firmy w 2026? Dyplom schodzi na drugi plan. 78% firm rekrutuje wg doświadczenia
2025.12.17G City Targówek zamienia się w filmowe Bikini Dolne
2025.12.16





