

Magazyn energii BESS Tiln Farm, Wielka Brytania
Trina Storage świętuje 6 GWh projektów magazynowania energii w Europie
Trina Storage, globalny lider w dziedzinie rozwiązań magazynowania energii, przekroczyła poziom 6 GWh zamówień na bateryjne magazyny energii (BESS) w Europie. Ten kamień milowy udało się osiągnąć w ciągu zaledwie pięciu lat od podpisania pierwszego kontraktu. To kolejny dowód na dynamiczny rozwój Trina Storage na europejskim rynku, który rozpoczął się w grudniu 2020 roku wraz z realizacją pierwszego projektu - instalacji o pojemności 50 MWh w Wielkiej Brytanii.
Od tego czasu firma pozyskała ponad 65 projektów w całej Europie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Estonii, Niemczech, we Włoszech, na Łotwie, Litwie, w Polsce, Portugalii, Rumunii oraz Hiszpanii. Znaczna część tych inwestycji to kontynuacja współpracy z dotychczasowymi klientami, którzy wybierali rozwiązania Trina Storage również dla kolejnych lokalizacji. Stanowi to jasne potwierdzenie niezawodności i wysokiej jakości dostarczanych rozwiązań.
Wśród kluczowych instalacji znajduje się ponad 30 projektów w Wielkiej Brytanii, w tym Sandon Brook, Burwell, Tiln Farm oraz Boat of Garten. Firma dostarczyła także instalacje Strübbel i Wetzen w Niemczech, Rondissone we Włoszech oraz Amyntaio w Grecji. Na przestrzeni ostatnich lat Trina Storage zbudowała trwałe relacje z partnerami, wśród których znajdują się m.in. Low Carbon, Aer Soleir, Clarke Energy, PPC Renewables, Aquila Clean Energy oraz Stiemo.
Zaufanie budowane jakością rozwiązań Trina Storage
Za sukcesem firmy stoi przede wszystkim ciągły rozwój technologii, ale również konsekwentne usprawnianie procesów realizacyjnych i silna koncentracja na potrzebach klientów. Zintegrowane podejście Trina Storage ma zapewniać niezawodne działanie systemów i długoterminową wartość w całym cyklu życia projektu.
Po wprowadzeniu pierwszej wersji systemu Elementa, opartej początkowo na ogniwach zewnętrznych dostawców, Trina Storage w 2024 roku zaprezentowała rozwiązania Elementa 2 oraz Elementa 2 Pro. Były to bardziej zaawansowane i wydajne systemy wykorzystujące autorskie ogniwa Trina LFP. Rok później firma wprowadziła na rynek Elementa 3, oferujący większą pojemność, wyższą gęstość energii w modułach oraz udoskonalone funkcje bezpieczeństwa.
Ponadto w 2025 roku portfolio zostało rozszerzone o Elementa Electra. To rozwiązanie BESS w konfiguracji AC, zaprojektowane z myślą o wielkoskalowych projektach magazynowania energii. Nowy system umożliwia większą kontrolę nad harmonogramami dostaw, płynną integrację z rozwiązaniami DC Trina Storage oraz bardziej kompleksowe zarządzanie projektem od etapu projektowania po wieloletnią eksploatację.
Europejski zespół Trina Storage rośnie wraz ze skalą projektów
Wzrost działalności w Europie przełożył się również na rozwój struktur firmy. Zespół Trina Storage w regionie urósł z ośmiu osób do ponad 65 specjalistów. Obejmuje m.in. sprzedaż, inżynierię sprzedaży, zarządzanie projektami, inżynierię projektową oraz zespoły serwisowe działające na terenie UE. Obecność lokalnych zespołów pozwala na bliższą współpracę z klientami i szybszą reakcję w trakcie realizacji oraz eksploatacji instalacji. Trina Storage jest także regularnie uwzględniana w zestawieniach Bloomberg New Energy Finance dla dostawców magazynów energii, co potwierdza jej podejście do innowacji, wysokiej wydajności i satysfakcji klientów.
Osiągnięcie 6 GWh zakontraktowanej pojemności magazynów energii w Europie to efekt znakomitej pracy naszego europejskiego zespołu. Przez lata konsekwentnie zwiększaliśmy skalę działalności, pozyskując nowe zamówienia, dostarczając projekty zgodnie z oczekiwaniami klientów i udostępniając technologię BESS jak najszerszemu gronu odbiorców - powiedział Gabriele Buccini, Head of Trina Storage Europe. Jesteśmy dumni z pozycji lidera technologicznego, którą budujemy poprzez stałe udoskonalanie systemu Elementa. Widzimy ogromny potencjał do dalszego rozwoju naszych technologii i zamierzamy go w pełni wykorzystać, dostosowując się do potrzeb klientów i wyznaczając nowe standardy w całej branży BESS.
Trina Storage rozwija również działalność poza Europą. Do końca 2025 roku globalne dostawy firmy przekroczyły 20 GWh. Dzięki silnej obecności w Europie i rosnącemu portfolio projektów na świecie, Trina Storage umacnia swoją pozycję jako zaufany, długoterminowy partner dla inwestorów i operatorów magazynów energii.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





